Renginiai

Vyčio Jankausko šokio teatras: performatyvus šokio performancas „Dekrecija”

26 kovo 2024 19:00

Šio meninio vyksmo centre yra žmogaus asmenybės dekreacijos procesas. Žodis „dekreacija“ reiškia veiksmą, priešingą sukūrimui. Dekreacijos procesas – tai sąmoningas žmogaus savojo „aš“ atsižadėjimas, suspendavimas ir dėmesio nukreipimas link to, kas yra anapus jo t. y. pati tikrovė, pasaulis su visa savo įvairove, o jis pats tuo metu atsiskleidžia kaip viso to neprivilegijuota dalis, susiliejanti su savo aplinka kaip visuma.
Tai iš kūrėjų etinio rūpesčio gimęs bandymas eksperimentuoti, kurti, suaktyvinti naujas intersubjektyvumo – tarpusavio sąveikos – formas, choreografiją suvokiant kaip tam tikrą santykių tarp įvairių kūnų organizavimo praktiką.

Idėjos autorius ir choreografas: Vytis Jankauskas
Atlikėjai: Giedrė Kirkilytė, Oksana Griaznova, Mantas Stabačinskas, Emilija Dūdaitė
Scenografė: Sigita Šimkūnaitė
Kostiumų dailininkė: Sandra Straukaitė
Muzikos ir garso dizainas: Vladas Dieninis

2024.03.26, 19:00 val.
Trukmė: 50 min.
Vieta: Klaipėdos kultūros fabrikas (Bangų g. 5A, Klaipėda)

///

Vyčio Jankausko šokio teatras, įkurtas 1997 m., – viena pirmųjų šiuolaikinio šokio trupių nepriklausomoje Lietuvoje. Nuo to laiko teatras įsitvirtino kaip savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Trupė ne kartą savo kūrybą pristatė įvairiuose Lietuvos ir užsienio šokio bei teatro festivaliuose. Choreografo ir jo trupės kūrybinė veikla įvertinta dviem „Auksiniais scenos kryžiais“: 2003/2004 m. šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ apdovanotas už geriausią choreografiją ir muziką, o 2008/2009 m. V. Jankauskas pelnė geriausio choreografo apdovanojimą už šokio spektaklį „Budėjimai“.

Bilietai >>> https://www.bilietai.lt/…/dekreacija–performatyvus…/

FB: https://www.facebook.com/vytisdc
IG: https://www.instagram.com/vytis_jankauskas_dance_company/

www.vytisdc.lt

Vyčio Jankausko šokio teatras: performatyvus šokio performancas „Dekrecija”