Renginiai

Klaipėdos Jaunimo Teatras: spektaklis „Jūrinės šviesos” (rež. J. Tertelis)

19 kovo 2024 19:00

Miestas prie jūros. Čia gyvena tie, kurie lieka ant kranto. Čia grįžta tie, kurie buvo jūroje. Iš čia išlydima į jūrą. Čia nuolatinis žmonių ir vandens judėjimas sukelia skersvėjus, kurie kiaurai perpučia galvas ir širdis. Iš jų išlaisvinti jausmai ir mintys šokdami pasklinda gatvėse.

Šis spektaklis apie miestą prie upės, pusiau perskeltą Dangės – ant žemės nusileidusio dangaus ruoželio. Klaipėda dalijasi į seną ir naują, darbdavių ir darbininkų, kovotojų už išlikimą ir nugalėtojų be kovos. Šis spektaklis ir apie miestą prie uosto, dundančio geležinkeliu ir inkščiančiu kranais.

Apie miestą be istorinės atminties ir su viena turtingiausių miestietiško gyvenimo istorijų Lietuvoje. Apie džiazo, teatro, grožio salonų, rekonstrukcijų, slaptų reikalų, išbandymų, prisiminimų, keistų žmonių, šokančių maišelių, šeimų, daugybės tautų miestą. Apie tuščias gatves ir miesto aprašymus, kuriuose nėra vietos žmonėms.

Tai spektaklis apie žmones, čia atsidūrusius atsitiktinai ar savo noru. Apie tuos, iš kurių veido matosi, kad jie klaipėdiečiai, ir tuos, kurie čia atvažiavo trumpam ir liko.

„Jūrinės šviesos“ – trečiasis kino ir teatro režisieriaus Jono Tertelio dokumentinis spektaklis, kuriame kūrėjas pasakoja subjektyvią, emocingą, neretai skaudžią miesto bendruomenių istoriją.

𝐑𝐞𝐳̌𝐢𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐮𝐬: 𝐉𝐨𝐧𝐚𝐬 𝐓𝐞𝐫𝐭𝐞𝐥𝐢𝐬
𝐊𝐨𝐦𝐩𝐨𝐳𝐢𝐭𝐨𝐫𝐢𝐮𝐬: 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐲𝐧𝐚𝐬 𝐁𝐢𝐚𝐥𝐨𝐛𝐳̌𝐞𝐬𝐤𝐢𝐬
𝐒𝐜𝐞𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐞̇ 𝐢𝐫 𝐤𝐨𝐬𝐭𝐢𝐮𝐦𝐮̨ 𝐝𝐚𝐢𝐥𝐢𝐧𝐢𝐧𝐤𝐞̇: 𝐆𝐮𝐨𝐝𝐚 𝐉𝐚𝐫𝐮𝐬̌𝐞𝐯𝐢𝐜̌𝐢𝐮̄𝐭𝐞̇ 𝐃𝐫𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐫𝐠𝐞̇: 𝐊𝐫𝐢𝐬𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐒𝐭𝐞𝐢𝐛𝐥𝐲𝐭𝐞̇
𝐒̌𝐯𝐢𝐞𝐬𝐮̨ 𝐝𝐚𝐢𝐥𝐢𝐧𝐢𝐧𝐤𝐚𝐬: 𝐉𝐮𝐥𝐢𝐮𝐬 𝐊𝐮𝐫𝐬̌𝐢𝐬
𝐕𝐚𝐢𝐝𝐢𝐧𝐚: 𝐋𝐚𝐢𝐦𝐚 𝐀𝐤𝐬𝐭𝐢𝐧𝐚𝐢𝐭𝐞̇, 𝐉𝐮𝐬𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐁𝐮𝐫𝐚𝐤𝐚𝐢𝐭𝐞̇, 𝐏𝐚𝐮𝐥𝐢𝐮𝐬 𝐏𝐢𝐧𝐢𝐠𝐢𝐬, 𝐒𝐢𝐦𝐚𝐬 𝐋𝐮𝐧𝐞𝐯𝐢𝐜̌𝐢𝐮𝐬, 𝐑𝐮𝐠𝐢𝐥𝐞̇ 𝐋𝐚𝐭𝐯𝐞̇𝐧𝐚𝐢𝐭𝐞̇, 𝐃𝐨𝐧𝐚𝐭𝐚𝐬 𝐙̌𝐞𝐥𝐯𝐲𝐬.

𝑆𝑝𝑒𝑘𝑡𝑎𝑘𝑙𝑦𝑗𝑒 𝑛𝑎𝑢𝑑𝑜𝑗𝑎𝑚𝑎 𝑠𝑡𝑟𝑜𝑏𝑜𝑠𝑘𝑜𝑝𝑜 𝑒𝑓𝑒𝑘𝑡𝑎𝑖. 𝐷𝑒̇𝑙 𝑡𝑜 𝑠𝑝𝑒𝑘𝑡𝑎𝑘𝑙𝑖𝑠 𝑦𝑟𝑎 𝑛𝑒𝑟𝑒𝑘𝑜𝑚𝑒𝑛𝑑𝑢𝑜𝑗𝑎𝑚𝑎𝑠 𝑠𝑒𝑟𝑔𝑎𝑛𝑡𝑖𝑒𝑚𝑠 𝑒𝑝𝑖𝑙𝑒𝑝𝑠𝑖𝑗𝑎.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, SDG.

Klaipėdos Jaunimo Teatras: spektaklis „Jūrinės šviesos” (rež. J. Tertelis)