Renginiai

„WE Company”: Šokio Spektaklis „Somaholidays”

28 lapkričio 2019 18:00

„Somaholidays“, tarptautinis projektas su dviejais lietuvių šokėjais Mantu Stabačinsku ir Dariumi Algiu Stankevičiumi, premjera „Naujajame Baltijos Šokyje’18“, nominuotas Auksiniams scenos kryžiams Geriausių šokėjų kategorijoje, apdovanotas Kauno „Fortūna“ diplomu, pristatytas Belgijoje ir įtrauktas į „Lietuviškas pasakojimas. Kultūros festivalis Tel Avive 2019“ programą, tęsia turą po Lietuvos miestus.

Skirtingų kartų šokėjai vienoje linijoje 120 dūžių per minutę ritmu
tyrinėja eskapizmą. Turistinių kelionių dokumentika jungiama su
naktinio klubo ritualais. Ieškoma priemonių, kaip patirti Aldouso Huxleydistopiniame romane „Puikus naujasis pasaulis“ aprašytą „somaholidays“ būseną – dirbtinai fziškai sukeltą katarsį, slenkstį į savotiškai tikresnę tikrovę be kaltės ir gėdos, be biurokratinių įsipareigojimų.

« Ir viskas taip idealiai susiėjo į bendrą visumą, jog bent aš tiesiog krykštavau. Į visumą, kurios misija buvo pažadinti žiūrovo viduje esantį klouną. Ar raguotąjį Jokerį. Arba šiaip durnelį. »
Martynas Jurkevičius, http://www.kult.lt/naujasis-baltijos-sokis18-trupes-cie-sokio-spektaklissomaholidays-rave-cool/

„Somaholidays“ – tai vienokia ar kitokia kelionės forma, tai grožis ir bjaurumas viename, it koks šiuolaikinis barokas – po išpudruotais perukais slepiantis utelių gvardiją…Šokėjų fzinė išraiška, nesustojamas judesys, rodos leidžia „išjungti“ racionaliojo proto ribas ir tiesiog būti žiūrovų akyse.
Turbūt tas pats nutinka ir laukinių išsvajotų atostogų metu, kuomet viskas įskaičiuota, nesiliauja šokiai, o tai kas nutinka Las Vegase ir lieka Las Vegase…Juk šiandien mes esame savotiški
piligrimai, išganymo ieškodami bent jau tose keliose savaitėse per metus, kai jau tikrai gyvename. Nusimetame savo darbo ašutinę ir pančius, vienatvę su gyvūnais iškeičiame į vienatvę vakarėliuose su nepažįstamais žmonėmis. Mes laimingi laimingi laimingi, iki kito pirmadienio. Iki kitos šventės.»
Silvija Čižaitė-Rudokienė, http://dance.lt/new/2018/06/28/liusi-ir-jos-deimantai-2/

Idėja: Vilma Pitrinaitė
Choreografija ir atlikimas: Mantas Stabačinskas/Rasa Danilinaitė, Darius Algis Stankevičius, Vilma Pitrinaitė
Muzika: Arūnas Periokas
Dramaturgija ir kostiumai: Rūta Junevičiūtė
Šviesų režisūra ir video projekcijos: Vladimiras Šerstobojevas
Video: Marius Paplauskas, Zoilly Molnar & co
Žvilgsnis iš išorės: Thomas Pondevie, Dovilė Petkūnaitė

Trukmė: 50 min.

Projektą remia: Valonijos-Briuselio choreografijos centras „Charleroi Danses“, Elzaso kultūros direkcija, Lietuvos kultūros
taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lot regiono Cazals-Salviac komuna ir regioninė Languedoc-Roussillon,
Midi-Pyrénées kultūros direkcija. Padėkos rezidencijų programoms: Valonijos-Briuselio choreografijos centras „Charleroi Danses“,„Foyer à Marminiac“,
Kauno menininkų namai, Kauno kamerinis teatras, Ciuricho šokių namai, „La Pépinière d’artistes Ville de Strasbourg“
Premjera: 2018 m.

Vilma Pitrinaitė – Briuselyje gyvenanti choreografė, šokėja, nepriklausomos šokio trupės „We cie“ įkūrėja ir meno vadovė. Buvusi Kauno šokio teatro „Aura“ narė, studijavo choreografiją CDC centre Tulūzoje, Ex.e.r.ce programą CCN šokio centre Monpeljė ir teatro režisūrą Strasbūro nacionalinėje teatro mokykloje. Kaip šokėja ir aktorė ji bendradarbiavo su tokiomis kompanijomis bei choreografais ir režisieriais kaip „Zampa“, François Verret, Philippe Grandrieux, Karim Bel Kacem, Hubert Colas, Vincent Thomasset, „Mossoux-Bonté“, „Karine Ponties/Dame de Pic“. Dabar ji daugiausia dirba ties savo projektais, paremtais tyrimais ir tarpdiscipliniškumu, primityviais šokiais, populiariąja ir interneto kultūra. Pirmas „We cie“ kūrinys „Kiekviename šoka du“ buvo atrinktas dalyvauti prestižiniuose jaunųjų kūrėjų festivaliuose JT14, „Théâtre de la Cité Internationale“ Paryžiuje ir „Premières“ Strasbūre, o monospektaklis „Miss Lithuania“ laimėjo kelialapį į tarptautinį „Aerowaves“ festivalį bei buvo nominuotas geriausiam sezono pasirodymui Paryžiaus „Confluences“ teatre, apkeliavo visą Europą ir JAV. 2016 m. Vilma grįžo į „Aurą“ kaip šokio spektaklio „Pandora“ choreografė, 2019 m. pristatė „Somaholidays“, kuris buvo nominuotas „Auksinio kryžiaus“ apdovanojimui ir toliau turuoja Lietuvoje, Izraelyje ir Belgijoje. Naujausio spektaklio – dueto „MATCH“ su Emilie Gastineau (JAV) premjera įvyko „Brussels danse!“ festivalyje š.m. kovą. O rugsėjį festivalyje „Plartforma“ pristatyta jos pastatymo kartu su „Šeiko šokio teatru“ premjera.

Mantas Stabačinskas – choreografas ir šokėjas, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Buvęs ilgametis Kauno
šokio teatro „Aura“ narys dirbo su garsiais Lietuvos ir užsienio choreografais bei teatro režisieriais Birute Banevičiūte, Lora
Juodkaite, Birute Letukaite, Aira Naginevičiūte, Johannesu Wielandu, Annie Vignier ir Francku Apartet, Artūru Areima,
Jonu Vaitkumi ir kitais. „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas (2013 ir 2014 m.), Lietuvos vyriausybinės premijos laureatas
(2018 m.).

Darius Algis Stankevičius – choreografas ir šokėjas, gyvena Londone. Su Kauno šokio teatru „Aura“ 1991–2004 m. jis
atstovavo Lietuvos šiuolaikiniam šokiui 27 užsienio šalyse Europoje ir Šiaurės Amerikoje daugiau kaip 162 festivaliuose.
2000-2001 m. jis dirbo tarptautiniuose šokio projektuose „Rose is eine Rose“ ir „Soung“ („Tanz Braunschweig“) bei „Une
Reina, Reste Une Reine“ („Mafada“, Ciurichas). 2004m. po šokio spektaklio „Vagies dienoraščiai“ („Aura“) Darius liovėsi
šokti ir grįžo į sceną tik po dešimtmečio specialiai jam sukurtu Ievos Kuniskis monospektakliu „Jis gyveno šalimais“ (2014m. )

„WE Company”: Šokio Spektaklis „Somaholidays”