Renginiai

Video „Šokis į ateitį“ premjera

16 balandžio 2020 19:30

Balandžio 16 d., 19.30 val. Šeiko šokio teatro Facebook puslapyje bus tiesiogiai transliuojama video „Šokis į ateitį“ premjera, kuriame sociologai, ekologai, ekonomistai, filosofai, menininkai-futuristai ir šokėjai tyrinės Klaipėdos ir kartu pasaulio ateities vizijas. Kokį miestą norėsime kurti į jį sugrįžę? Ar būsime sąmoningesni, bendruomeniškeni, gyvensime tvariau?

Šiandien, visai žmonijai išgyvenant kolektyvinę patirtį – globalinę pandemiją, vis labiau jaučiama senosios pasaulio tvarkos pabaiga ir girdimi įvairūs ateities svarstymai. Iš skirtingų perspektyvų „Šokis į ateitį“ globaliame kontekste pateikia Klaipėdos ateities trajektorijas: Klaipėdos universiteto sociologai dr. Liutauras Kraniauskas ir dr. Sigita Kraniauskienė, ekonomistė Laura Galdikienė, filosofas prof. dr. Aldis Gedutis bei vizualiųjų menų atstovas, futuristas Julijonas Urbonas, o ekologai dr. Darius Daunys ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotoja Lina Dikšaitė svarsto apie su tarša kovojančio uostamiesčio perspektyvas ir galimus kelius. Šiuos pasakojimus papildys Šeiko šokio teatro atlikėjų improvizacijos vaizdingose pajūrio vietose ir nuo karantino ištuštėjusiame mieste. Filmavimai atlikti laikantis visų karantino reikalavimų ir būtinų apsaugos priemonių.

Pandemijos padarinių veikiami verslai, kultūros įstaigos ir kitos organizacijos vis labiau supranta lokalių iniciatyvų ir tarpusavio bendradarbiavimo svarbą. Įgyvendindami šias idėjas uostamiestyje gyvuojantis Šeiko šokio teatras ir čia kurti elektriniai autobusai „Dancer“ inicijavo video pokalbio „Šokis į ateitį“ sukūrimą.

„Džiaugiamės bendradarbiavimu su „Dancer“.  Manome, jog labai svarbu, kad šiuo metu itin jautrų kultūros sektorių palaiko verslas. Teatrą ir elektrobusus vienija panašios vertybės: esame klaipėdiečiai, norime prisidėti prie tvaresnės miesto ateities, skatinti sąmoningumą, visada stengiamės būti žingsniu priekyje. Abu esame miesto šokėjai – Šeiko šokio teatras gerai žinomas dėl Klaipėdai skirtų spektaklių – ekskursijų, na, o itin lengvi elektrobusai nuo balandžio 16 dienos solo, duetus ir trio suks 8 maršrute.“ – apie meno ir verslo bendrystę pasakoja Šeiko šokio teatro direktorė Agnija Šeiko.

Balandžio 29 dieną pasaulis minės Tarptautinę šokio dieną, tad visą mėnesį uostamiesčio teatras savo feisbuko paskyroje skiria šokiui: pristatyti šokėjų karantine kurti video darbai, inerviu su trupės nariais ir uostamiesčiui skirtų spektaklių transliacijos, kurias gyvai pristato jų kūrėjai, rodomos kiekvieną ketvirtadienį 19.30 val.

Video pokalbio „Šok į ateitį“ tiesioginę transliaciją internetu bus galima stebėti čia: http://tiny.cc/8cj0mz

Spektaklių transliacijas matysite šiose feisbuko paskyrose: Šeiko šokio teatras, Klaipėda gyvai, Atvira Klaipėda, Klaipėda, aš su tavim, Kultūros fabrikas, Kultūros uostas Klaipėda, Lietuvos kultūros institutas ir Youtube RGB Pictures kanale.

Video „Šokis į ateitį“ premjera