Renginiai

VI Tarptautinis Asitežo teatrų festivalis vaikams ir jaunimui: Cirko spektaklis TAŠKAS TAŠKAS TAŠKAS / PISTE PISTE PISTE (5+)

05 spalio 2021 18:30

„Vieną dieną vaikas pasodino tris mažus taškus. Ir jie užaugo į linijas…“
Du spektaklio personažai, atradę scenoje tris taškiukus, pradeda užburiančią kelionę į formų ir kūrybiškumo pasaulį.

Koncepcija ir atlikimas: Luis Sartori do Vale ir Mira Ravald
Šviesos dizainas: Jere Mönkkönen
Muzika, garso dizainas: Petteri Rajanti
Prodiuseris: WHS (Suomija)

Trukmė – 42 min
Tikslinė amžiaus grupė – nuo 5 m.
Spektaklis neverbalinis (be teksto)
Žanras: žongliravimas, šokis, iliuzija, rankų darbo gyvai atliekama vizualizacija

Luiso Sartori do Vale ir Miros Ravald sukurtame spektaklyje vaikams “Taškas, taškas, taškas” jungiasi ir persipina šiuolaikinis cirkas, šokis ir vizualieji menai. Spektaklį inspiravo brazilų rašytojo ir iliustratoriaus Mario Vale knyga vaikams “Trys taškiukai” (“Três pontinhos”). Du spektaklio personažai, atradę scenoje tris taškiukus, pradeda užburiančią kelionę į formų ir kūrybiškumo pasaulį. Dviejų skaidrių projektorių pagalba tuščia balta scena virsta vaizduotės kuriama visata.
Ir visa tai prasideda nuo trijų mažų taškiukų, kurie judesio, iliuzijos, cirko ir gyvai atliekamų projekcijų pagalba virsta linijomis, o šios – pasakojimu.
Luiso ir Miros scenoje kuriamoje dinamiškoje, poetiškai vizualioje aplinkoje personažai susiduria su įvairiomis situacijomis ir skirtingomis visatomis, kelionė kuriomis sudaro galimybę skleistis vaikų vaizduotei ir interpretacijoms.

Susipažinkime su kūrėjais:
Luisas Sartori do Vale yra brazilų kilmės vizualiųjų menų ir cirko atstovas, šiuo metu gyvenantis Suomijoje. Brazilijoje baigęs vizualiųjų menų mokyklą, vėliau Belgijoje Luisas studijavo cirko meną, kūrė su tokiais menininkais kaip Rofas Alme, Liisa Risu, Petri Dish, trupėmis Archaos, Les 7 Doigts del la Main, Hurjaruut.

2012 kartu su kolegomis Suomijoje įsteigė trupę Nuua ir iškart tapo platformos Circus Next laureatu. Vėliau sekė ir kiti apdovanojimai, su pasirodymais apvažiuotos 25 pasaulio šalys. Tarp gastrolių Luisas užsiima iliustravimu, fotografija ir animacija.

Mira Ravald – lyno specialistė, kurianti šokio, šiuolaikinio cirko ir judesio teatro srityse. Ankstesnė jos karjera – tai darbas įvairiuose teatro pastatymuose, miuzikluose, šokio spektakliuose Suomijoje, Švedijoje ir Šveicarijoje. Bendra kūryba su Luisu trupėje Pormanteau yra jos pirmas autorinis darbas, už kurį dar 2018 metais buvo apdovanota Sirkuksen Lumo prizu už suomių cirko meno sklaidą. 2020 metais Mira išleido trumpametražį šokio-cirko filmą „OMI“.

Projektą finansavo: TAIKE (FI), WHS Teatteri Union (FI), Cirko (FI), Annantalo (FI), Subtopia (SE)

Bilietai:
https://tiketa.lt/…/jegacool_cirko_spektaklis_taskas…

Festivalį organizuoja Teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS
Festivalį finansuoja Klaipėdos savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba
Festivalį remia Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje ir Tubinas Hotels

VI Tarptautinis Asitežo teatrų festivalis vaikams ir jaunimui: Cirko spektaklis TAŠKAS TAŠKAS TAŠKAS / PISTE PISTE PISTE (5+)