Renginiai

Taško Teatras: PREMJERA! Spektaklis vaikams „Miško internetas“

12 rugsėjo 2021 12:00

„Miško internetas“ – tai edukacinis ir interaktyvus spektaklis apie mišką, skirtas pradinių klasių (1–5 kl.) moksleiviams. Spektaklio dramaturgija buvo kuriama remiantis Peterio Wohllebeno knyga „Paslaptingas medžių gyvenimas“ bei moksline informacija apie miškus, todėl jame bus galima susipažinti su netikėtais ir įdomiais faktais apie gamtą.

Spektaklio metu penki grybų interneto tinklo atstovai: Ybas, Kelkutis, Piktrus, Minkštutis ir Kreivutis aiškinsis, kas miške nutraukė internetą ir sutrikdė įprastą gamtos tvarką. Spektakliu siekiama sužadinti pradinukų smalsumą ir norą toliau domėtis gamta.

Ar kada susimąstėte, kuo medžiai maitinasi? Kaip veikia miško interneto tinklas? Kaip vyksta fotosintezė? Ar miške yra daugiau medžių rūšių nei eglė? Kaip miškas jaučiasi po audros? Ar medis apskritai jaučia? Kokia kalba jie susikalba? Ar išvis kalba? Į šiuos ir dar daugelį kitų klausimų atsakymus kūrybinė komanda rado ne tik knygose, bet ir dalyvaujant miško maudynėse („Shinrin-yoku“), bei susitikime su tikru girininku, atskleidusiu visas mūsų tikro, lietuviško miško paslaptis, kuriomis nekantraujame pasidalinti su žiūrovais.

Spektaklio scenografija menininkės Paulės Bocullaitės sukurta iš įvairių nebenaudojamų popierinių medžiagų, tokiu būdu siunčiant mažiesiems žiūrovams žinutę apie ekologiją bei gamtos išteklių tausojimo svarbą.

Spektaklio kūrybinė komanda:
Režisierė Loreta Vaskova;
Dramaturgė Monika Baranauskaitė;
Scenografė Paulė Bocullaitė;
Kompozitorius Yiorgis Sakellariou;
Kostiumų dailininkė Žaneta Černė;

Vaidina: Kristupas Biržietis, Jūratė Martinaitytė, Paulius Kavoliūnas, Samanta Pinaitytė, Donatas Mickūnas.

Spektaklio trukmė: 60 min.

Rekomendacija tėveliams :
Dėl riboto žiūrovų skaičiaus bei interaktyvių žaidimų spektaklyje siūlome dalyvauti vaikams, o tėvelius skatiname padovanoti jiems progą išgyventi teatro patirtį asmeniškai bei palaukti spektaklio pabaigos šalia teatro salės esančiose erdvėse. Tokiu būdu ne tik suteiksime galimybę kuo didesniam vaikų skaičiui pamatyti spektaklį bet ir po jo namuose turėsite progą prasmingai pasikalbėti – vaikai galės pasidalinti patirtais įspūdžiais, nupasakoti spektaklio veiksmą bei padiskutuoti apie miško faktus bei tokį būtiną jo išsaugojimą. Šis pasiūlymas rekomendacinio pobūdžio, jei jaučiate, kad jūsų atžalos nėra pasiruošę savarankiškai dalyvauti spektaklio vyksme, mielai kviečiame jus dalyvauti kartu. Iš anksto dėkojame už supratingumą.

Bilietus internetu įsigyti galite čia: https://www.tiketa.lt/…/premjera_spektaklis_misko…

Spektaklį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė 

Taško Teatras: PREMJERA! Spektaklis vaikams „Miško internetas“