Renginiai

Taško Teatras: PREMJERA – Choreografijos koncertas „Tylos pėdsakai”

29 rugsėjo 2023 19:00

,,Tylos pėdsakai“ – tai meditatyvus šokio ir garso kūrinys, kurio kontekstą praplės koncertą lydinti fotografijų ir interviu ištraukų paroda. Dramaturginį pasirodymo pagrindą sudaro pokalbiai su Kulių miestelio gyventojais. Atsakydami į klausimus jie svarstė, kas jiems šiandien yra aktualiausia, kas jiems yra tyla ir ar ji įmanoma šiomis dienomis, kai pasaulis toks neramus.
Nors kasdienybę dažniausiai užpildo kasdieniai rūpesčiai, pasiruošimas šeimos šventėms, atsakomybės darbe ir buitinės problemos, praūžus pandemijai, besitęsiant karui Ukrainoje, keičiantis klimatui ir augant ekonominės krizės grėsmei, yra apie ką pasikalbėti tarpusavyje. Iš Norvegijos kilusios choreografės, šokio pedagogės Gunhild Bjørnsgaard kūriniai neapsiriboja vien tik kūno plastika, savo darbuose ji apjungia šokio, muzikos, teatro, vizualiojo meno ir architektūros elementus. Spektaklio kompozitorius Thomas Strønen yra norvegų perkusininkas, prisidėjęs prie daugiau nei 70 muzikinių albumų atsiradimo, dėsto Norvegijos muzikos akademijoje, bendradarbiauja su viso pasaulio muzikantais, džiazo festivaliais ir radijo
stotimis.

Kūrybinė komanda:
choreografė Gunhild Bjørnsgaard/Company B. Valiente, kompozitorius Thomas Strønen (Norvegija) ir „Taško teatro“aktoriai.

Renginys yra projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose” dalis. Šis projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra” lėšomis.
Kartu už žaliąją, konkurencingą ir įtraukią Europą!

Taško Teatras: PREMJERA – Choreografijos koncertas „Tylos pėdsakai”