Renginiai

Taško Teatras: Muzikinis spektaklis MITAI

03 gruodžio 2022 18:00

„Visur, kur gyvena žmonės, visais laikais ir visokiausiomis sąlygomis klestėjo mitai, ir jie buvo gyvas įkvėpimo šaltinis viskam, ką tik žmogus kurdavo kūno ir dvasios pastangomis.“ (J. Campbell „Herojus su tūkstančiu veidų“ 1949, 11).
Mitologija nėra tik bereikšmiai, išgalvoti pasakojimai. Tai – pirmykščių bendruomenių pasąmonės vaizdinių archetipai, simbolinės nuorodos kaip nugyventi šį gyvenimą, kaip peržengti gyvenimo etapų slenksčius (iš paauglystės į brandą, iš brandos į senatvę) ir išsklaidyti mus lydintį žiaurų beprasmybės pojūtį. Pasąmonės vaizdinių pirmavaizdžiai gyvi ir dabartinio individo psichikoje. Į jų prasmes ir reikšmę šiuolaikiniam žmogui gilinasi muzikinio spektaklio „Mitai“ kūrybinė komanda. Spektaklis perkelia žiūrovus į mistinį mitologinį pasakojimą apie žmogaus gyvenimą. Kūrybinio proceso metu šiam spektakliui pagamintų styginių, mušamųjų ir pučiamųjų instrumentų bei elektronikos sintezė formuoja išskirtinį spektaklio garsų pasaulį. Meditatyvi atmosfera, šviesa ir šešėliai paverčia šį spektaklį unikalia, kolektyvinei terapijai prilygstančia patirtimi.

Kūrybinė komanda:
Režisierius: Valentinas Masalskis;
Dramaturgė: Dovilė Katiliūtė;
Kompozitorius: Kristupas Biržietis;
Kostiumų dailininkė: Erika Jankauskaitė;
Garso režisieriai: Edvinas Vasiljevas, Lukas Feser;
Šviesų dailininkas: Justas Bø;

Vaidina: Jūratė Martinaitytė, Donatas Mickūnas, Solveiga Reklaitytė, Samanta Pinaitytė, Angelina Daukaitė, Laurynas Luotė, Paulius Kavoliūnas, Ramunė Degutytė, Kristupas Biržietis.

Rekomenduojamas amžius – N-7
Spektaklio trukmė – 75 min.

Taško Teatras: Muzikinis spektaklis MITAI