Renginiai

„Taško Teatras” ir „Meno artelė”| Premjera: spektaklis „Dantenija“

09 vasario 2020 12:00

Susipažinkite – Gręžius, Siurblius, Klampė, Dántis ir Šviesulė – „ORAL TEAM “, kuri pasirūpins jūsų akinančiai balta šypsena bei saugos ją nuo klastingas pinkles nuolat rezgančio Lordo Bakterono ir jo sunkiai nugalimos bakterijų armijos. Į kupiną trankios elektroninės muzikos akordų, nesibaigiančių dainų ir šokių bei plačių šypsenų siautulį, visus, neabejingus gerai nuotaikai, kviečia naujas spektaklis „Dantenija“.

Spektaklyje – išskirtinė scenografija, šmaikščios idėjos, ryškūs kostiumai, originali muzika bei choreografija. Bus aptartos burnos higienos priežiūros temos, odontologo baimė.
Spektaklyje vaidina:
„Taško teatras“ – tai profesionalių aktorių trupė. Jaunieji aktoriai baigė vieno garsiausių šalies kino bei teatro aktoriaus ir režisieriaus Valentino Masalskio kursą.
„Klaipėdos vilties“ teatro „Drugelis” aktoriai. „Drugelio“ aktorių ir profesionalų draugystė užsimezgė dar 2018-aisiais, kai „Taško teatras“ vykdė savanorišką veiklą.
Spektaklis „Dantenija“ – tai gražios bičiulystės rezultatas, kur nepaisant skirtumų, iškilusių sunkių iššūkių, skirtingų požiūrių į darbą – dienos šviesą išvydo nuotaikingas ir jaukus spektaklis vaikams.
Spektaklio režisierė – penkerius metus su neįgaliais „Klaipėdos vilties“ aktoriais dirbanti Laura Šakurskytė- Žilinskienė. „Neįgalieji motyvuoja ne tik kurti – jie suteikia akstino džiaugtis gyvenimu ir kiekviena diena. Aš supratau, kad mano misija yra padaryti, kad tokius gebėjimus turinčius žmones išgirstų ir pamatytų kuo didesnė visuomenės dalis. Pamatę spektaklį, kuriame vaidina neįgalūs žmonės, sveikieji pradeda vertinti, ką turi ir kokie yra laimingi. Jei šį spektaklį atliktų tik Taško teatras, tai būtų tik dar vienas spektaklis, kodėl reikia išsivalyti dantis. Tačiau jį vaidinant kartu su neįgaliaisiais MES mokom Pasaulį kaip išsivalyti nuo baimių ir stereotipų, kad neįgalieji kažko negali, arba , kad jų reikia bijoti ar saugotis.”.

Specialiai pasirodymui muziką kūrė Kristupas Biržietis, scenos apipavidalinimu bei aktorių apranga rūpinos scenografė Erika Jankauskaitė, dramaturgiją kūrė Klaipėdos dramos teatro bei „Taško teatro“ trupės aktorius Karolis Maiskis.

Kūrybiniai iššūkiai

„Taško teatro“ aktorė Jūratė pasakoja, kad niekada anksčiau neteko dirbti drauge su neįgaliais žmonėmis: „Pradžioje galvoje sukosi daug minčių, atrodė, kad nemoku su jais bendrauti. Po pirmojo mūsų susitikimo supratau klydusi. Neįgalūs žmonės bendrauja visiškai taip pat. Skirtumų yra, tačiau jie lygiai taip pat jaučia, užjaučia, pyksta, nenori, myli, padeda. Mes aktoriai, įpratę dirbti ištisas valandas, savaitgaliais, be poilsio. Darbas drauge su „Klaipėdos vilties“ teatro aktoriais privertė stabtelėti ir prisiminti, kad yra kur kas svarbesnių dalykų nei darbas.
Tėvelių atsiliepimai:
„Vaikus taip paveikė spektaklis, jog šie tik grįžę lėkte lėkė plautis dantų ir nesustodami tauškia apie burnoje gyvuojantį pasaulį. Na, o tai mums ir yra įrodymas, kad žengiame teisinga linkme“- susijaudinę dėstė aktoriai.
Spektaklis skirtas visai šeimai, vaikams nuo 3 metų.
DĖL BILIETŲ TEIRAUTIS tel. 865220945
BILIETO KAINA 5 EURAI

„Taško Teatras” ir „Meno artelė”| Premjera: spektaklis „Dantenija“