Renginiai

Šokio trupė NUEPIKO| šokio spektaklis „Perdegimas”

30 spalio 2020 18:00

Degantis vidus, padrikos mintys ir nevaldomas kūnas, brendantis per klampiame smėlyje pabirusius pasaulio paveikslėlius.

Vargu ar šiandien rastume šiuolaikinį žmogų, kuris nė sykio gyvenime nebūtų „perdegęs“. Tokie sniego žmonės paprasčiausiai nebeegzistuoja. Juk gyvename planetoje, kuri aplink savo ašį per pastaruosius kelis dešimtmečius išmoko suktis nebepaisydama fizikos dėsnių.
Žinios čia sensta greičiau, nei pavyksta jas perskaityti, o skubėti kiekviename žingsnyje darosi ne tik natūralu, bet ir madinga. Gyvename nuolatinės konkurencijos, statusų ir virtualybės pertekliaus laikais. Darosi sunku nepasimesti tarp daugybės susikurtų tapatybių ir įsipareigojimų. Darosi sunku „neperdegti“. Savotiškas „perdegimas“ vyksta ir globalesniame politiniame bei ekologiniame lygmenyje. Žmonija labai stipriai serga.

Spektaklio tikslas nėra moralizuoti, o verčiau skatinti susimąstyti, nebijoti kelti prasmingus klausimus sau. Tai ne tik atidengia temos ir kūrybos plotus, bet ir skatina atsigręžti į savo gyvenimo būdą, įpročius, elgesį, formuoja mūsų kūrybinio proceso darbo etiką, vertybes, tarpusavio santykius. Tai spektaklis kiekvienam nors kartą „perdegusiam“, ar negalinčiam likti abejingu aplinkos „gaisrams“.

Idėja: šokio trupė „Nuepiko“
Choreografija ir šokis: Adrian Carlo Bibiano (Marius Paplauskas), Marius Pinigis, Andrius Stakelė
Muzika: Andrius Stakelė
Šviesų dailininkas: Vladimiras Šerstabojevas
Trukmė: 45 minutės
Premjera: 2019 m.

Projektą remia 

Lietuvos kultūros taryba

Šokio trupė NUEPIKO| šokio spektaklis „Perdegimas”