Renginiai

Šiuolaikinio šokio vakaras (2 dalis): Premjera! Spektaklis Aside

17 rugsėjo 2017 18:30

Šokio spektaklis “ASIDE“

Idėjos autoriai, choreografai, šokėjai: Niels Claes, Gintarė Marija Ščavinskaitė
Garso dizaineris: Andrius Stakelė
Kostiumai: One Wolf
Produkcija: šokio teatras „PADI DAPI Fish“ (meno vadovė: Agnija Šeiko)
Trukmė: 45 min
Rekomenduojama: 12+

„Aside“ – tai kūrinys, kalbantis apie nepritampančiojo iššūkius ir mąstymo kompleksiškumą. Kiekvienas ieškome būdų pritapti visuomenėje, siekiame pažinti ir priimti save. Nuolatinės tapatybės paieškos su lydinčia baime būti nepriimtu, yra svarbi asmenybės formavimosi dalis. Kalbėdami apie žmogaus tapatybės paieškas bei patirtis visuomenėje kaip aktualų ir itin jautrų pavyzdį pasirinkome translyčių asmenų bendruomenę. Ryškiausia skirtis žmonijoje tai – skirstymas į vyrus ir moteris, tačiau kas nutinka, jei esi nuošalyje – už visuomenės nustatytų ribų?

Niels Claes (BE) baigė Fontys šokio akademiją ir dirbo projekte Sally Maastricht, dansgroep Amsterdam ir Polish Dance Theatre (2010-2013). Taip pat dirbo su garsiais vardais, tokiais kaip Andonis Foniadakis ir Jo Stromgren. Polish Dance Theatre festivalyje „Atelier“ jis sukūrė savo pirmąją choreografiją „Maathai“. Vėliau dirbo įvariuose projektuose Vokietijoje, Izraelyje ir Olandijoje (2013-2015). Pastaruosiu du sezonus dirbo Kauno šokio teatre „Aura“, Birutės Letukaitės, Vilmos Pitrinaitės ir kitų choreografų pastatymuose. Šokio platformoje „Ant Auros Batuto“ sukūrė savo antrąjį spektaklį „Troškulys“.

Gintarė Marija Ščavinskaitė baigė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklą, choreografijos skyrių. 2013 metais įgijo šokio pedagogikos, šiuolaikinio šokio krypties bakalauro laipsnį Vilniaus kolegijoje ir nuo tada pradėjo dirbti Kauno šokio teatre „Aura“ kaip profesionali šokėja – atlikėja. Teatre ji dirbo su choreografais iš Lietuvos ir užsienio: Birutė Letukaitė, Liza Balinskaja, Samuel Mathieu, Pia Holden, Anne Ekenes, Paul Hess ir kt. Su spektakliais Gintarė pasirodė įvairiose pasaulio šalyse: JAV, Norvegijoje, Italijoje ir kt. Nuo 2017 metų pradėjo asmeninę karjerą, kaip laisvai samdoma šokėja, mokytoja ir choreografė.

Foto: vzxphotography (Eglė Sabaliauskaitė)

Šiuolaikinio šokio vakaras (2 dalis): Premjera! Spektaklis Aside