Renginiai

Šiuolaikinio šokio vakaras (1 dalis): spektaklis „Female“

17 rugsėjo 2017 18:00

Šokio spektaklis “FEMALE“

Choreografija, atlikimas: Ugnė Dievaitytė
Muzikinė kompozicija: Vidal
Balsas: Rosa Miranda
Šviesų dailininkas: Pablo Seoane
Kostiumai: Austė Kuliešiūtė
Trukmė: 15 min.
www.dievaityte.com  

Spektaklis – tai kūniška, fizinė refleksija apie tapatybių, su kuriomis kiekvienas iš mūsų identifikuojamės, galią ir ribotumus. Šio spektaklio šerdis yra moters kūnas. Moteriškas kūnas pasirodo kaip kintantis objektas, išskirtinis ir simboliškas, su tikslu atskleisti visapusišką, įvairialypę moters tapatybę. Judesiu, jo santykiu su erdve ir medžiaga sukuriamas moters archetipas, kuris atskleidžia įvairius socialiai konstruojamo moters identiteto aspektus ir verčia žiūrovą suabejoti visa ko vienareikšmiškumu.

„Sukuosi, kol pasimetu sukinyje, absurdiškame pasikartojimų sūkuryje, gyvenimo pasikartojime, kuris mane įveikia ir priverčia suklupti. Pasirodau raudona kaip kraujas, kaip cirko moteris su begalinio ilgio kojomis, dėvinti varginančius aukštakulnius, jausdamasi nepatogiai ir stereotipiškai. Išsekusi ir nuvarginta suspindi ji nuogame paprastume, savo tikruosiuose namuose.“

*Apdovanojimai:
2017 m. Madride vykusiame choreografijos konkurse (Certamen Certamen coreográfico Distrito de Tutuán) spektaklis apdovanotas: I-ąjį apdovanojimą už geriausią choreografiją, sceninę fotografiją ir meninę rezidenciją (espacio de creación silvestre la muela, cadiz).

Spektaklis taip pat pateko į konkurso XXMASDANZA finalą (Kanarų salos, 2015).

Ugnė Dievaitytė – choreografė, šokėja ir šiuolaikinio šokio dėstytoja, pastaruosius penkerius metus reziduojanti ir dirbanti Madride, Ispanijoje. Ugnei yra tekę šokti ir bendradarbiauti su tokiomis šokio trupėmis ir choreografais kaip: Camille Hanson dance company (USA), Poliana Lima (Brazilija), Babirusa danza dance company, Beatriz Palenzuela, Koke Armero (ESP), Sharon Fridman (ISR), ARCO collective (UK), Aura, Vytis Jankauskas, Aira Naginaviciute (LT). 2014 m. Ugnė tapo pasaulinės šokio mugės Tanzmesse veidu.

Ne vienas Ugnės kūrinys yra gavęs apdovanojimų. 2012 m. kartu su Poliana Lima kurtas duetas „Es como ver nubes“ yra pelnęs 7 apdovanojimus (Madrido choreografijos konkurse 2012, DeUnaPieza konkurse 2013 ir Vila-Real en Dansa festivalyje 2014). Kitas jų bendras darbas „Flesh“ gavo I-ąjį apdovanojimą už geriausią kūrinį festivalyje Feedback. Solinis Ugnės darbas „Uninvited Presence“ apdovanotas Tetuán choreografijos konkurse (Madridas, 2014), o „Anhelo ” sukurtas su Koke Armero pateko į XXIX Madrido choreografijos konkurso finalą ir buvo apdovanotas stipendija DanceWEB programai Impulstanz festivalio rėmuose Vienoje, Austrijoje.
 
Ugnės darbai buvo parodyti Edinburgh Fringe’16, Dance Base (IRL), Aerowaves Spring Forward, Schwankhalle Bremen (DE), Korzo theater (NL), New Baltic dance (LT), Tripspace (UK), Mercat de les Flors (Barselona), Teatros del Canal (Madridas) ir t.t.

Foto: Rita Puidokaite, Vytautas Petrikas

Renginio nuoroda: http://www.plartforma.lt

Šiuolaikinio šokio vakaras (1 dalis): spektaklis „Female“