Renginiai

Šiuolaikinio šokio seminaras su Vittoria De Ferrari Sapetto (IT)

21 lapkričio 2018 10:00

Su Sidi Larbi Cherkaoui, Jan Fabre ir Damien Jalet dirbusi šokėja ves seminarą Klaipėdoje!

Svarbiausia teisingi klausimai į kuriuos savo atsakymus atranda kiekvienas kūrėjas. Šokėją Vittorią De Ferrari Sapetto domina, kaip galima pažinti, priimti savo įpročius ir ribotumą ir juos sulaužyti, kad atsirastų naujų galimybių kūrybiniame procese. Dirbant porose ir mažose grupėse, seminare bus tyrinėjamos dar neatrastos judėjimo erdvės bei pasitelkiami kovos menai, kurie yra Vittorios darbo principų dalis. Seminare bus nagrinėjami techniniai kūno judėjimo aspektai, įjungiant dinamiką, erdvę ir skirtingą architektūrinį erdvės suvokimą.
Seminare fiziškumas bus naudojamas tyrinėjant teatrališką jo aspektą, o prie judesio einama ne per technines užduotis, bet specifinę būseną. Kiekvieno dalyvio kelionė bus susijusi su tuo, kur jis tuo metu yra, tad užduotys bus skirtos atidaryti durims ir leisti viskam nutikti, o ne ieškoti vieno teisingo atsakymo. 
Artylogica – tai utopinis logikos šokyje ieškojimas. Šokis yra nuolatinis virsmas, tad egzistuoja daugybė logiškų sprendimų, bet svarbiausi yra tie, kurie veikia konkrečiam kūrėjui.

APIE VITTORIA DE FERRARI SAPETTO

Gimusi Rio de Žaneire 2002 m. Vittoria išvyko gyventi į Briuselį ir nuo to laiko ji šoka ir keliauja su keliomis choreografijomis: Jan Fabre (Prometheus-landscape2), Sidi Larbi Cherkaoui (Puzzle), Damien Jalet (Les Medusee), Quan Bui Ngnoc (Untold) Coproduction Les Ballets c.de la B., Akram Khan (Abide with me, Olimpinės žaidynės 2012, Londonas), Romeo Castellucci (Uso umano di esseri umani), Arco Renz, Andy Deneys, Davis Freeman, Felix Rukert, Frey Faust, Virgilio Sieni. 2013 m. Vittoria rezidavo Šanchajuje, Swatch Art Peace Hotel ir pradėjo įgyvendinti savo projektus – solo spektaklį „Reborn“, rodytą Little Victories galerijoje bei šokio video „Closer“, kuris buvo rodomas Venecijos bienalėje 2015 m. 2014 m. ji sukūrė dar vieną solo darbą „088“. 2016 m. šokėja vykdė koprodukciją su Dejadonne šokio teatru ir sukūrė „In Pasto al Pubblico“, pristatytą Fabbrica Europa 2016 festivalyje Florencijoje kartu su nauju spektakliu „365“. 2016 m. Vittoria buvo choreografų Sidi Larbi Cherkaoui ir Damien Jalet asistentė Avinjono festivalyje, „cour d’honore“. Ji filmo „Beautiful things“ choreografė ir šokėja (rež. Giorgio Ferrero). 2017 m. filmas buvo atrinktas į Venecijos kino bienalę ir tapo CPH-DOX 2018 laureatu. Vittoria taip pat veda šokio dirbtuves ir pamokas Europoje ir visame pasaulyje, yra nuolatinė dėstytoja SEAD akademijoje Zalzburge, Artesis Antverpene, La Raffinerie Briuselyje, HJS Amsterdame, K3 Hamburge, B12 Berlyne, Attakalari Bangalore, Circuit-Est Monrealyje, Ensimismados San Jose, Trip Space Londone, Conde Duque , Descalzinha Madride, UNAM ir INBA Meksikos mieste.

Kada? Lapkričio 19-21 d., 10-13 val.
Kam? Šokio profesionalams ir šokio studentams
Kur? Klaipėdos „Kultūros fabrikas“, Bangų g. 5 A, Klaipėda
Kaina: 40 Eur, studentams 30 Eur
Registracija: https://goo.gl/forms/0pztW0mgFAJUyCnW2