Renginiai

Šiuolaikinio šokio seminaras su Ugne Dievaityte

15 rugsėjo 2018 10:00

Dalyvauk šiuolaikinio šokio seminare „Kūniškas kūrybiškumas“ su Ugne Dievaityte ir gauk bilietą į Plartforma. Tarptautinis menų festivalis uždarymą, Naujojo cirko spektaklis „Humanoptère“ (Prancūzija)!

LYGIAI IR TVARKARAŠTIS:
– Šokio profesionalai, studentai. Rugsėjo 15 ,16 d., 10 -13 val.
– Mėgėjai (bet kokio šokio stiliaus patirtis). Rugsėjo 15 ,16 d., 14 – 16.30 val.
Kaina: šokio profesionalams, studentams 25 Eur, mėgėjams 20 Eur.
REGISTRACIJA: https://goo.gl/forms/FmLzQDUe9iiYyWHl2
Adresas: „Kultūros fabrikas“, Bangų g. 5 A, Palėpės salė C

Informacija: padidapifish@gmail.com, +370 6772 29267

APIE SEMINARĄ
Suvokiu judesį kaip kūrybišką veiksmą, kai kūnas čia ir dabar reaguoja į tai, kas vyksta. Manau, kad kūno kūrybiškumas yra itin susijęs su sąmoningumu ir gebėjimu sutelkti dėmesį, bet lygiai taip pat ir laisvai jį paleisti. Tad tai bus mūsų seminaro vidinė gija. 

Šokį nagrinėsime iš dviejų perspektyvų, techninės ir kūrybinės. Gilinsimės į tai, kaip natūraliai juda žmogaus kūnas, fiziniu ir mechaniniu atžvilgiais. Mokysimės kaip galime judėti remiantis kūno struktūromis ir kaip jomis pasinaudoti, kad judėjimas taptų lengvesnis, įvairesnis ir laisvesnis.

Per judesį integruosime sąvoką, kad atskiros kūno dalys gali judėti nepriklausomai ir kartu yra neišvengiamai sujungtos su kitomis. Lygiai taip pat ir mūsų šokis, jis neatsiejamas nuo to, kas esi, nuo erdvės, kurioje šoki, ir joje esančių objektų ir subjektų. Tad kūrybinėje dalyje nagrinėsime trikampį santykį, kuris gimsta mums šokant: Aš (mano judėjimas), Kiti ir Erdvė ir kaip žaisti su šiais elementais?

Gilinsimės į mūsų asmeninį stilių (visi jį turime) ir kaip galėtume jį praturtinti. Klausime savęs kaip žaisti su tuo kas yra, kad įvyktų ta cheminė reakcija, kuri išprovokuotų kūrybinį sprogimą. 

APIE UGNĘ DIEVAITYTĘ
Ugnė – choreografė, šokėja ir šiuolaikinio šokio dėstytoja, pastaruosius šešerius metus reziduojanti ir dirbanti Madride, Ispanijoje. Mokėsi šiuolaikinio šokio, šokio improvizacijos technikų, šokio-judesio terapijos Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. 2016 m. dalyvavo DanceWEB šokio programoje (Impulstanz, Viena, Austrija). Ugnė taip pat baigė Psichologiją VDU (Sveikatos psichologijos magistro laipsnis). Jai yra tekę šokti ir bendradarbiauti su tokiomis šokio trupėmis ir choreografais kaip: Camille Hanson dance company (USA), Poliana Lima (Brazilija), Babirusa danza dance company, Beatriz Palenzuela, Koke Armero (Ispanija), Sharon Fridman (Izraelis), ARCO collective (Didžioji Britanija), Aura, Vytis Jankauskas, Aira Naginaviciute (Lietuva). Tarptautiniu mąstu Ugnė tapo žinoma 2014 m. tapusi pasaulinės šokio mugės Tazmesse veidu. 
Ne vienas Ugnės kūrinys yra gavęs apdovanojimų. 2012 m. kartu su Poliana Lima kurtas duetas „It stebėtum debesis“ („Es como ver nubes“ ) yra pelnęs 5 apdovanojimus, įskaitant Publikos apdovanojimą (Madrido choreografijos konkursas, 2012), I-ąjį apdovanojimą už geriausią kūrinį (Vila-Real en Dansa festivalis, 2014), ir II-ąjį apdovanojimą (DeUnaPieza konkuras, 2013). Kitas jų bendras darbas „Kūnai“ („Flesh“, 2014) gavo I-ąjį apdovanojimą už geriausią kūrinį festivalyje Feedback. Solinis Ugnės darbas „Nekviesta būtybė“ (“Uninvited Presence’’, 2013), žiuri komisijos apdovanotas Tetuán choreografijos konkurse (Madridas, 2014). Solinis „Moteris“ („Female“, 2015) pelnė tris apdovanojimus, tarp kurių ir I-ąjį apdovanojimą už geriausią choreografiją (Distrito de Tetuán choreografijos konkursas, 2017), bei pateko į konkurso XXMASDANZA finalą (Kanarų salos, 2015). Kūrinys “Ilgesys” (“Anhelo”, 2016) sukurtas kartu su Koke Armero pateko į XXIX Madrido choreografijos konkurso finalą, ir buvo apdovanotas stipendija DanceWEB programai Impulstanz festivalio rėmuose Vienoje, Austrijoje. 
Ugnė derina choreografės ir šokėjos darbą su dėstymu ir veda šokio pamokas bei seminarus Ispanijoje, Lietuvoje bei kartkartėmis kitose šalyse.

Šiuolaikinio šokio seminaras su Ugne Dievaityte