Renginiai

Šiuolaikinio šokio seminaras vaikams (9-13 m.)

24 spalio 2020 11:00

Mokykis iš pripažintų scenos profesionalų!

Šiuolaikinio šokio seminare 9-13 m. vaikams savo žiniomis dalinsis Šeiko šokio teatro šokėjai ir choreografai Niels Claes (BE/LT), Evgenij Kalachov (RU/LT) ir teatro meno vadovė, šokio pedagogė, choreografė, šokėja Agnija Šeiko (LT).
Seminaras susideda iš šokio technikos ir improvizacijos pamokų.

Trukmė – 4 val. su įskaičiuota 10-15 min. pertraukėle.

Šis seminaras – Lietuvos – Prancūzijos kultūrinio bendradarbiavimo programos „KlaipėDAnse“ dalis, kuria siekama dalintis šalių gerąja šiuolaikinio šokio praktika.

INFORMACIJA

Šokio technikos pamoką ves „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas šokėjas, choreografas Niels Claes.

Šokio teachnika – slydimas su srautu (Niels Claes)
Ši srauto technika lavina gebėjimą judėti erdvėje vedant skirtingoms kūno dalims.
Pamokoje mokysitės kurti organiškas judesių kompozicijas, naudojant įsivaizduojamus svorius kūne ir nešvaistant perteklinės jėgos. Išmoksite švelniau naudotis grindimis ir efektyviau skirstyti kūno energiją šokant. Pradėsite ant grindų, vėliau judėsite stovomis ir galiausiai pereisite prie įmantresnių judesių.
Pamoką pabaigsite su choreografija, kuri susidės iš pirmoje dalyje išmoktų elementų ir susijungs su muzikalumu bei frazavimu. Šioje dalyje bus vietos ir jūsų kūrybinei laisvei.

Šokio improvizacijos pamoką ves Šeiko šokio teatro meno vaodvė, šokio pedagogė, choreografė, šokėja, „Auksinio scenos kryžiaus“, B. Dauguviečio auskaro ir „Padėkos kaukės“ laureatė Agnija Šeiko, asistuos šokėjas Evgenij Kalachov.

Data: spalio 24 d., 11-15 val.
BŪTINA REGISTRACIJA: 
https://forms.gle/JYmuEV1nJFwjcrLEA
Vietų skaičius ribotas. Registracija patvirtinama gavus pavedimą.
Kaina: 15 Eur
Vieta: Bangų g. 5A, Klaipėda, „Kultūros fabrikas“, 5 a., Palėpės salė C

APIE LEKTORIUS

NIELS CLAES
Iš Belgijos kilęs šokėjas Nielsas Claesas yra baigęs Fontys šokio akademiją Tilburge, Nyderlandų Karalystėje. 2010–2013 m. jis šoko Mastrichto „Sally“ šokio teatre, „Dansgroep Amsterdam“ ir Lenkijos šokio teatre, jam teko šokti tokių choreografų kaip Andonis Foniadakis ir Jo Strømgren spektakliuose bei įvairių kitų kūrėjų projektuose Vokietijoje, Izraelyje, Nyderlanduose. 2015–2017 m. N. Claesas buvo Kauno šokio teatro AURA trupės nariu, o 2017 m. prisijungė prie „Šeiko šokio teatro“ trupės.
2017–2018 m. dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2017 m. buvo pakviestas dėstyti Čiurlionio menų mokykloje.
Sukurtos choreografijos: „Maathai“ (Lenkijos šokio teatras), „Troškulys“ (šokio teatras „Aura“), „Aside“, „Paženklintas“ (Šeiko šokio teatras) ir „Jiems patinka“ (Čiurlionio meno mokykla).

AGNIJA ŠEIKO
Atvira įvairioms kultūros ir meno disciplinoms bei jų sąveikoms, nuolat naujus žanrus ir formas tyrinėjanti choreografė ir šokėja Agnija Šeiko yra sukūrusi daugiau nei dvi dešimtis šiuolaikinio šokio ir muzikinių spektaklių, nuolat dalyvauja projektinėje ir edukacinėje veikloje.

A. Šeiko (g. 1977 m.) choreografiją studijavo Klaipėdos universitete (1996–2001 m.) ir Roterdamo šokio akademijoje „Codarts“ (2003–2005 m.). Grįžusi po studijų, 2005 m. ji įsitraukė į uostamiesčio menininkų grupės „Žuvies akis“ ir jos rengiamo Tarptautinio šiuolaikinio meno festivalio „PLArTFORMA“ veiklą. 2012 m. buvo įkurtas Šeiko šokio teatras.

A. Šeiko kuria choreografiją muzikiniams spektakliams: yra bendradarbiavusi su Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru, Klaipėdos dramos teatru, Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, dalyvavusi nepriklausomuose ir reprezentaciniuose projektuose. Kartu su kompozitoriumi Jonu Sakalausku sukūrė tris neįprasto žanro spektaklius – šokio operas: „Izadora“ (rež. Agnius Jankevičius, 2008 m.), „Dykra“ (2011 m.), „Džiuljetos“ (2012 m.).

Pastarąjį dešimtmetį choreografė ėmėsi dviejų naujų krypčių: šokio spektaklių vaikams ir spektaklių ekskursijų. Jos šokio spektakliai vaikams pratęsia ir papildo edukacinę „Šeiko šokio teatro“ veiklą, o spektakliai ekskursijos praplečia šokio raiškos erdvę. Lietuvos pajūryje sukurtos erdvinės, istorinės ekskursijos žiūrovus perkeliančios į kitą istorinį ir emocinį laiką.

Nuo 2005 m. A. Šeiko dėsto Klaipėdos universiteto Choreografijos katedroje, periodiškai kaip kviestinė dėstytoja veda seminarus Turku meno akademijoje (Suomija).

A. Šeiko sukurti spektakliai rodyti Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Islandijoje, Kinijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kitur.

EVGENIJ KALACHOV
Evgeniy Kalachov yra baigęs architektūros ir civilinės inžinerijos studijas Samaros universitete (Rusija), įgijęs architektūros bakalauro ir magistro laipsnius. Studijų metu jis šoko jaunoje vietinės dailės akademijos įmonėje (2010–2013). Tada jam teko dirbti su Jekaterinburgo provincijos šokio teatru (Rusija, 2013–2016) ir Kauno „Aura“ šokio teatre (Lietuva, 2016-2019). Nuo 2019 m. rugpjūčio E. Kalachov prisijungė prie Šeiko šokio teatro.
2019 m. lapkričio mėn. baigė jogos mokytojų kursą „YTTC-200“ Rusijos jogos federacijoje, Maskvoje.

Organizatoriai: Šeiko šokio teatras, Kano miesto nacionalinis choreografijos centras Normandijoje (Prancūzija), Klaipėdos universitetas

Projektą finansuoja: Prancūzų institutas Lietuvoje, Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Klaipėdos miesto savivaldybė

Daugiau apie „KlaipėDAnse“: https://seikodancecompany.com/klaipedanse/

Šiuolaikinio šokio seminaras vaikams (9-13 m.)