Renginiai

Šeiko Šokio Teatras: Premjera. Šokio spektaklis „Nakties mirgėjimas“

21 spalio 2019 19:00

Kiekvieno gyvenimas yra mirksnis, virstantis virpančiu ir žėrinčiu mirgėjimu, kai visi gyvenimai susilieja ir ištirpsta viduryje nakties. Naktis yra beribė mūsų egzistencijos erdvė, apgaubianti ir savyje talpinanti mirgančius mūsų gyvenimus. Be nakties mirgėjimas tėra tik gyvenimo trupinių atšvaitai. Naktis be mirgėjimo – tuščia, bereikšmė ir tylinti visatos gerklė.

Du moters amžiai. Jai 19-ika ir taip pat 41-eri.
Ši moteris yra Salomėja Nėris, lietuvių poetė. Gimusi 1904 m., mirusi 1945 m. Salomėja iki šios dienos išlieka polemiška asmenybė. Jos trumpas gyvenimas baigėsi nelaukta ir skubota mirtimi bei moraliniu savo šalies pasmerkimu už tai, kad rėmė/palaikė komunistinį rėžimą.

Marija ir Agnija yra scenoje. Marija jaučia, kad jos gyvenimas dar tik prasidėjo, kad laikas yra begalinis ir yra tiek visko, ką norėtų išbandyti ir padaryti. Agnija jaučia, kad lieka vis mažiau gyvenimo laiko. Dar tiek daug nori nuveikti iki tol, kol jos laikas išseks.
Abi moterys ko-egzistuoja su Salomėja, būna ir bendrauja (sceninėje) erdvėje. Marijos ir Agnijos kūnai išreiškia savo prigimtį atverdami kelią Salomėjos žodžiams, kurie kviečia pažinti jos pasaulį. Judesiai ir žvilgsniai yra laiko tėkmės, istorinių kontekstų ir vietų liudytojai.

Fizinė patirtis, biologiniai ritmai yra persmelkti atsitikimų. Ar Marija, Agnija ir Salomėja yra savųjų aplinkybių suma? Kiek mes gyvename per istoriją ir kokiu mastu istorija gyvena per mus?
Naktis ištrina laiko ir aplinkybių rėmus tarp šių trijų moterų, perkeldama jas į čia ir dabar, leisdama pamatyti jų mirgančias patirtis ir pasaulėjautą, asmeninę ir kolektyvinę. Atskleidžiant patirtis, kurias visi išgyvename, Nakties Mirgėjimas kviečia apmąstyti istorinio konteksto įspaudą mūsų veiksmuose.

Kūrinio autorė, choreografė: UGNĖ DIEVAITĖ
Choreografės asistentas: RICCARDO BUSCARINI
Atlikėjos: AGNIJA ŠEIKO, MARIJA IVAŠKEVIČIŪTĖ
Gyva muzika: VIDAL
Šviesų dizaineris: LA CIA DE LA LUZ (DANIEL ALCARAZ)
Scenografė ir kostiumų dizainerė: LAURA DARBUTAITĖ
Tekstai: ištraukos iš poetės Salomėjos Nėries dienoraščio
Teksto konsultantė: SONDRA SIMANA
Koprodukcija: UGNĖ DIEVAITĖ ir ŠEIKO ŠOKIO TEATRAS
Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė
Informacinis partneris: Caffeine

Trukmė: 60 min.
Bilietai; Tiketa ir 30 min. iki spektaklio Klaipėdos „Kultūros fabrike“

Šeiko Šokio Teatras: Premjera. Šokio spektaklis „Nakties mirgėjimas“