Renginiai

Šeiko Šokio Teatras: PREMJERA! La CALASH La Latin-LT

14 gegužės 2022 19:00

Spektaklyje susiduria du kontrastingi šokio pasauliai – sportinių ir šiuolaikinis. Jiems susitikus scenoje gimsta nepatogios, komiškos ir net absurdiškos situacijos.

Prisiminkite legendinio Klaipėdos sportinių šokių klubo „Žuvėdra“ pasirodymus. Sportiniuose šokiuose tik vyro-moters poros, užburiančiai sinchroniškos šokėjų grupės. Tuo tarpu šiuolaikiniame šokyje – daugiau individualios judesio raiškos, o vyriškumas ir moteriškumas retai pabrėžiamas. Tapdami veidrodžiu vienas kitam žanrai pabrėžia esmę – mūsų troškimą būti kartu ir atskirai, priklausyti bendruomenei ir būti savarankiškais.

„La CALASH La Latin-LT“ judesinė medžiaga kuriama pasitelkiant sportinių šokių pozas bei choreografo Palle Granhøj autorinę obstrukcijos techniką. Tai leidžia choreografui transformuoti judesius, ribojant jų veiksmus ir taip atskleisti giluminius asmenybės sluoksnius ir specifinį kiekvieno atlikėjo fiziškumą.

Kad ir kurio šokio žanro gerbėjas esate, spektaklis įtrauks žaisminga ir smalsumą žadinančia atmosfera, kuriama skirtingų šokėjų asmenybių.

Šis spektaklis sukurtas pagal „La CALASH La Latin“ – kūrinį, kurio premjera įvyko 1997 m. Danijoje ir choreografui Palle Granhøj atnešė tarptautinę sėkmę su daugiau nei 100 pasirodymų visame pasaulyje. 2022 m. kūrinys švenčia 25 metų jubiliejų.

„La CALASH La Latin-LT“ yra sukurtas išskirtinai Šeiko šokio teatrui ir kartu su juo. Naujas spektaklis grindžiamas ta pačia idėja ir muzika, tačiau nauja choreografija, judesine medžiaga bei plėtoja partneriavimo diskusiją šokyje.

APIE CHOREOGRAFĄ
Tarptautiniu mastu pripažintas danų choreografas Palle Granhøj garsėja autorine obstrukcijos technika. Ji leidžia choreografui transformuoti šokėjų judesius, ribojant jų veiksmus, ir taip atskleisti vidinius jų asmenybės sluoksnius. Per pastaruosius 30 m. glaudžiai bendradarbiaudamas su šokėjais jis yra sukūręs apie keturias dešimtis šokio spektaklių. P. Granhøj, savo kūryboje dažnai derina šiuolaikinio šokio kalbą su klasikine muzika, yra sukūręs spektaklių pagal Igorio Stravinskio („Šventasis pavasaris“) ir Gustavo Mahlerio („2men2mahler“ ir „Men & Mahler) kūrinius. P. Granhøjus nuolat kuria Orhuse įsikūrusiai savo trupei „Granhøj Dans“, o jo darbai jau pristatyti 49 pasaulio šalyse.

Bilietus platina BILIETAI LT.

Palle Granhøj spektaklis, sukurtas glaudžiai bendradarbiaujant su šokėjais
Šokėjai: Dovilė Binkauskaitė, Darius Berulis, Niels Claes, Mantas Černeckas, Oksana Griaznova, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Agnija Šeiko, Mantas Stabačinskas, Marius Pinigis, Inga Kuznecova, Viktorija Zobielaitė
Šviesų dizaineris: Aurelijus Davidavičius
Muzika: Uma Sumac, Pérez Prado, Serge Gainsbourg, Camila Cabello
Šeiko šokio teatro meno vadovė, spektaklio konsultantė: Agnija Šeiko
Prodiuserės: Sigrid Aakvik, Goda Giedraitytė
Koprodiuseriai: Granhøj Dans (DK), Šeiko šokio teatras (LT)
Teatro veiklą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Danijos meno fondas
Partneriai: Ainos studija, sportinių šokių klubas „Žuvėdra, UAB „Puantas“
Trukmė: 60 min.

Šeiko Šokio Teatras: PREMJERA! La CALASH La Latin-LT