Renginiai

Poezijos ir muzikos improvizacijų vakaras „Jausmų Džiazas”

27 gruodžio 2018 19:00

Ar pažįsti savo jausmus? Nežinai? Tada gal jauti?…

Jei dalinsimės jausmais, mūsų širdyse visada bus meilė. Ir Kalėdos tęsis…

Muzikos ir poezijos improvizacijų vakaras JAUSMŲ DŽIAZAS yra kiek netikėtas pasimatymas su emocijų pasauliu – skambant džiazo improvizacijoms, jausmingoms dainoms ir eilėms – apie meilę, išsiskyrimą, ilgesį, džiaugsmą, skausmą – mumyse saugiai ir jautriai atgyja tai, ką mums atnešė šis gyvenimas.

Poezija tarsi malda – ji išlaisvina, atpalaiduoja, sušildo ir pripildo šviesos, kurią kiekvienas iš mūsų turime, bet dažnai neleidžiame jai suspindėti. Tai visai kitas pasaulis ir su juo kalbėti reikia kitaip nei esame įpratę – ne tvirtinti, ne rėkti, ne žinoti. Tiesiog įsiklausyti…S.Nėries, J. Degutytės, V.Mačernio, A.Puškino, Č.Bukovskio, P.Širvio, D.Kajoko, A.Miškinio ir kitų, žinomų ir nežinomų, poetų eilės – labai skirtingos, bet jautriai liečiančios sielą.

Neretai per JAUSMŲ DŽIAZĄ nutinka protu nesuvokiamas dalykas. Poezija, muzika ir kažkoks intymus artumas tampa gaiviu „kompresu” sužeistai sielai. Atvirumas šaukia atvirumą. Šiame susitikime aš esu be jokių kaukių ar filtrų, mano siela niekuo nepridengta… Šiandien aš jau žinau, kad buvimas savimi- didžiausia vertybė. Nėra kažkokios technikos, formos. Tiesog atsiveri. Be repeticijų, užmanymų, uždavinių – paprastai, nuoširdžiai. Tos mano širdimi atrinktos ir išjaustos eilės – apie kiekvieną. Nebijokim atsidurti jausmų vandenyne.

Mano bičiulis džiazo virtuozas Vytautas Labutis šiame vakare užburs fortepionu, saksofonu ir daugybe kitų instrumentų, gausybės žvakių liepsnelių šešėliuose taip jautriai ir galingai suskamba žodžiai… Ir tada viskas tarsi atgyja, ir ašaros gniaužia gerklę, ir viską bemat keičia toks gilus džiaugsmas ir dėkingumas. Ir aplanko nerealus pilnatvės pojūtis, kuriuo tuo taip norisi dalintis – kad kiekvienas atėjęs pajustų visa paletę nuostabiausių spalvų. Nebijokime atgaivinti ir darkart išgyventi savo jausmų – kokie jie bebūtų. Nes tik jausmai gali atgaivinti sielą.

Tegu Kalėdos tęsiasi…

Lauksiu Jūsų!

Su meile – Eglė Jackaitė

Gruodžio 27 d. Klaipėdoje, Kultūros fabrike.

Bilietus platina: bilietai.lt