Renginiai

Pjesės skaitymas

30 birželio 2023 15:00

Birželio 30d. 15.00 Klaipėdos Kultūros fabrike vyks Justinos Burakaitės dokumentinės pjesės „VEIPAS, JŪRA, PANIKA IR CAFFEINE‘AS arba OH YEAH, I AM EIGHTEEN, I FORGOT MY ID“ skaitymas.
Pjesę skaitys: Gabija Bargailaitė, Kornelija Kiniulytė, Jūratė Martinaitytė, Viktorija Miliauskaitė, Kamilė Pilibaitytė.

Pjesė gimė iš gyvų pokalbių su Klaipėdoje gyvenančiais paaugliais. Istorijoje veikia penki labai skirtingi, jautrūs, drąsūs, nuoširdūs, atsichillinę ir nelabai žmonės. Ir nors pokalbių ir žmonių buvo daugiau nei pjesėje yra veikėjų, kiekviena išgirsta istorija papildo kitą ir taip išryškina skirtingas jauno žmogaus puses. Pjesėje kalbame taip, kaip kalbėtume gyvenime, su visais „nu“ ir „jo“, todėl taisyklingos lietuvių kalbos nesitikėk, jos nerasi. Bet rasi tai, kuo gyvas šių dienų jaunas žmogus, kuris gyvena apsuptas šiuolaikinių technologijų ir neribotų galimybių. Čia nebus moralizavimo, kad kažką darai blogai ir nedaryk. Su šia pjese aš nesiūlau išeičių, neieškau būdų, kaip menas gali pakeisti švietimo sistemą ar padėti mesti rūkyti. Nors temų apie garinimą, mokyklą, socialinę mediją, karą ar ateitį netrūksta.
Po pjesės skaitymo vyks diskusija.

Renginys nemokamas.

Veikla įgyvendinama gavus Klaipėdos miesto savivaldybės stipendiją kultūros ir meno kūrėjams.

Pjesės skaitymas