Renginiai

OPEROMANIJA – OLYMPIAN MACHINE Garso instaliacija-performansas

13 lapkričio 2019 18:00

2019 m. lapkričio 13 d., trečiadienis, 18 val.
Klaipėdos kultūros fabrikas (Bangų g. 5A, Klaipėda)

OLYMPIAN MACHINE
Garso instaliacija-performansas

[Please scroll down for the English version]

Idėjos ir garso montažo autorius Arturas Bumšteinas
Garso įrašo režisierius Ramūnas Jasutis
Pristatymo garso režisierius Ignas Juzokas
Vaizdo projekcija Ervino Gresevičiaus
Prodiuseris OPEROMANIJA

Dalyviai: Darja Lyzenko, Daumantas Ciunis, Domas Raibys, Eglė Strackaitė-Kalendra, Greta Grinevičiūtė, Karolis Vyšniauskas, Kristina Agintaitė, Marija Simona Šimulynaitė, Marius Povilas Elijus Martynenko, Mindaugas Urbaitis, Rūta Junevičiūtė, Žilvinas Andriušis

„Olympian Machine“ – kūrinys 12-ai balsų, pristatomas kaip audiovizualinė 12-os garsiakalbių instaliacija. Įrašų metu į studiją vienai valandai po vieną buvo pakviesti kūrinio dalyviai. Kiekvienam individualiai buvo perskaityta kelių puslapių apimties Homero „Iliados“ santrauka, po kurios kiekvienas dalyvis buvo paprašytas atpasakoti, ką jis / ji prisimena iš ką tik girdėto teksto. Įvairūs asmeninio pobūdžio nukrypimai nuo „Iliados“ teksto buvo labai laukiami, tačiau niekaip neskatintini, kad nebūtų prarastas asociacijų spontaniškumas. Šiame kūrinyje klausytojai išgirsta balsų polilogą, persvarstantį istorijos, atminties ir komunikacijos klausimus.

„<…> Be kiekvieno papasakoto mito, yra ir dar vienas, neįvardijamas, nepapasakotas. Kitas, kuris moja iš šešėlių, išnyra tik aliuzijų, fragmentų, atsitiktinumo pavidalu, ir niekas nedrįsta jo papasakoti kaip vienos istorijos“ (Robertas Calasso, „Kadmio ir Harmonijos vedybos“).

2019 m. Arturas Bumšteinas apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru už garsinių eksperimentų integraciją į naujas teatro formas (garso instaliaciją-performansą „Olympian Machine“ ir performansą „Blogi orai“).

Trukmė: 60 min.
Lietuvių kalba be surtitrų
Premjera: 2018 m. balandžio 17 d., Menų spaustuvė, Vilnius, 7-asis šiuolaikinės operos festivalis NOA (Naujosios operos akcija)
Bilietus [7 Eur] platina TIKETA
Renginio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė
Partneris: Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius

OPEROMANIJA – OLYMPIAN MACHINE Garso instaliacija-performansas