Renginiai

NEPATOGUS KINAS| El Padre Medico + susitkimas su filmo kūrybine grupe ir vyks diskusija „Kai griūva nacionalinio herojaus mitas“.

23 spalio 2019 18:00

Lietuva, Brazilija | 2019 | 85 min. | V 

Režisierius: Vytautas Puidokas
Operatoriai: Rimvydas Leipus, Narvydas Naujalis
Montažas: Ieva Veiverytė, Dominykas Kilčiauskas, Anne Fabini
Prodiuseris: Paulius Juočeris
Kalbos: Anglų, lietuvių, ispanų, portugalų
Subtitrai: lietuvių, anglų

Filmo kūrėjai leidžiasi į Brazilijos džiunglių gilumą vedini didingos Aleksandro Ferdinando Bendoraičio (1919-1998) legendos. Ji byloja apie kilnų gydytoją, pasišventusį misionierių, Antrojo pasaulinio karo pabėgėlį iš Lietuvos, savo rankomis sukūrusį plaukiojančių ligoninių tinklą, teikusį pagalbą tūkstančiams Amazonės baseine gyvenančių žmonių. Tačiau pokalbiai su liudininkais, prabangaus asmeninio gyvenimo detalės, įtarimai žmonių išnaudojimu bei kraupiais nusikaltimais pradeda griauti filmo kūrėjų planus papasakoti „Motinos Teresės iš Lietuvos“ istoriją. Tai svarbus ir visomis prasmėmis „nepatogus“ filmas, galintis paskatinti itin aktualią diskusiją apie tai, kaip kuriami, palaikomi ir griaunami nacionalinio herojaus mitai, bei su kokiais nelengvais pasirinkimais tenka susidurti dokumentinio kino kūrėjams, siekiantiems išlikti sąžiningais prieš save ir žiūrovus.

Festivaliai: 
Nepatogus kinas – Nacionalinė premjera

Filmografija:
2019 – El Padre Medico (El Padre Medico)

BILIETAI: 

Įsigykite bilietus į tos dienos seansus ir vienai dienai į priekį filmo rodymo vietoje. Kiekvienas žiūrovas pats nusprendžia, kokią paramą norėtų skirti už filmą.

Žiūrovai, norintys išvengti eilių prie kasų, bilietus gali pirkti

internetu į bet kurį filmo seansą visoje Lietuvoje. Bilieto kaina fiksuota..

Daugiau informacijos: www.nepatoguskinas.lt