Renginiai

Menų festivalis „Plartforma”: Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui (chor. Greta Grinevičiūtė, LT)

16 rugsėjo 2018 18:30

Šokėja ir choreografė Greta Grinevičiūtė spektaklyje „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“ kviečia žvilgtelėti į privačią moters erdvę, kurioje ir kurią nuolat veikia ir keičia buitis, santykiai ir šokis. Spektaklio centre – moteris. Jauna, patraukli, talentinga. Ji yra ir mergaitė, ir kūrėja, ir svetimų idėjų įgyvendintoja, ir pati sau viršininkė, ir sekso simbolis, ir sekso objektas, ir subjektas… Moteris, ieškanti kelių į meilę ir bendrystę, bet vis grįžtanti ten, kur tarpsta gerai pažįstama vienatvė. Kurianti moteris, mėginanti nepasiduoti spaudimui investuoti į įvaizdį, ne į meną. Čia, savo erdvėje, kamuojama vidinių prieštaravimų, aplinkos lūkesčių ir savo asmeninių aistrų neatitikimo, ieškodama teisingiausio ir įdomiausio būdo ji stengiasi kurti savo gyvenimą. 
„Šokyje dulkių siurbliui ir tėčiui“ pinasi autbiografiniai pasakojimai, televizija, kinas, literatūra, teatras, šokis, kadaise tėčio klausyta muzika ir fantazija. Patirtas, pažįstamas pasaulis yra greta išgalvoto. O centre, pati įsukusi tą sūkurį, bet nebetūnai jį vis dar kontroliuojanti, – šokanti moteris. 


ENG
Dancer and choreographer Greta Grinevičiūtė in her solo performance “Dance for a Vacuum-cleaner and Father” invites into the personal space of a woman. Here everyday life, relationships, and dance interact, interchange, intertwine. A Woman – young, attractive, and talented – is the mane focus of the performance. She is simultaneously a girl, an author, a means to bring to life somebody else’s ideas, her own boss, sex symbol, sex object, subject… a woman in search of love and unity unfortunately bound to wind up in the same old lonely place. She is also an artist torn between her own image and artistic ideals. Here, in her private space, she can be real and raw with no need to hide any of her insecurities, struggles, inner conflicts.
Autobiography, TV, cinema, literature, theatre, dance, father’s favourite music, and fantasy – are all combined in the “Dance for a Vacuum-cleaner and Father”. Real, experienced world overlaps with fiction. And in the middle of all that – a dancing woman, not necessarily still able to separate reality from fantasy. 

Idėja, choreografija ir atlikimas / idea and performance: Greta Grinevičiūtė
Režisierius / director: Paulius Markevičius 
Dramaturgė / dramaturgy: Kristina Steiblytė 
Kompozitorius / composer: Vladas Dieninis
Šviesų dailininkas / lights designer: Julius Kuršis 
Kostiumų dailininkė / costumes: Rūta Kyguolytė 
Video: Saulė Bliuvaitė
Operatorė / cameraman: Vismantė Ruzgaitė 
Video šviesų dailinikas / video lights designer: Jurgis Matulevičius 
Premjera / premiere: 2018 kovas / March
Trukmė / duration: 50 min.
Foto / Photo: Vismantė Ruzgaitė NONA

Menų festivalis „Plartforma”: Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui (chor. Greta Grinevičiūtė, LT)