Renginiai

Menų festivalis „Plartforma”| Scenos menų kritikų seminaras „Šokis kompiuterio klavišais“ / Silvija Čižaitė-Rudokienė / Noopolis

22 rugsėjo 2021 11:00

Seminare kviečiami dalyvauti jaunieji scenos menų kritikai, dramaturgai, žurnalistai, šių specialybių studentai ir/arba tiesiog besidomintys kritika.

Užsiėmimų metu diskutuosime, kas yra šokio kritika ir jai pasiruošti. Kokios galimos skirtingos teksto prieigos prie judesio bei kodėl šokio kritikai Lietuvoje tampa šokio dramaturgais? Kur baigiasi kritika ir kada prasideda kūryba?

Teorinėje dalyje aptarsime individualaus rašymo ir kolektyvinės minties galimybės, peržvelgiamas šiuolaikinio šokio ir teorijos santykis nuo pirmųjų žingsnių Lietuvoje iki šiandien vyraujančių tendencijų.

Teorinę dalį lydės praktinės dirbtuvės/eksperimentas: kolegiali recenzija (kompleksinis užsiėmimas). Taip pat vyks diskusijos prieš konkretų spektaklį, kūrinio peržiūra, diskusija su kūrėjais po spektaklio. Parengiama kolegiali recenzija arba keli jos variantai publikavimui.

Silvija Čižaitė-Rudokienė (Noopolis)

Savo veikloje jungiu menotyros, ir teologijos žinių paketą. Suvokdama šiuolaikinio pasaulio standartus, darbe visada stengiuosi ieškoti originalių sprendimu, o juk originalumas gimsta ten, kur susikerta skirtingos, net gi viena kitai besipriešinančios, disciplinos.

Esu šiuolaikinio šokio pastatymų dramaturgė. Ši veikla reikalauja teorinių žinių, tačiau svarbesni čia yra praktinių bendravimo ir žinių perteikimo įgūdžiai. Taip pat dirbu vietokūros srityje. Atrodytų, jog tai skirtingos veiklos, bet jose daug panašumu, nes svarbiausia – žinių kakofoniją ir teoriją paversti kūrybiška praktika.

Jau kuris laikas vedu mokymus ir skaitau autorines paskaitas šiuolaikinio teatro, šokio bei kultūros ir vietokūros temomis. Nemažai dėmesio skirdama kultūrinio ir religinio turizmo sąvokoms, ieškau praktinių sprendimų, kaip vietos tapatybė gali būti atskleista per kūrybinę prizmę. Todėl mėginu rasti sprendimus kaip kūrybiškai veikti kultūroje ir su kultūra.

Trukmė 3 dienos x 2 val.
Seminaras vyks lietuvių kalba. Dalyvavimas su Galimybių pasu. Dalyviams seminaras ir festivalio renginių lankymas nemokamas, o atvykstantiems iš kitų Lietuvos miestų, esant būtinybei, suteikiama nakvynė.

Dėl riboto dalyvių skaičiaus būtina išankstinė registracija iki rugsėjo 10 d. el. paštu jkecoriute@gmail.com, tel. nr. pasiteiravimui: +370 615 31052.

 

Menų festivalis „Plartforma”| Scenos menų kritikų seminaras „Šokis kompiuterio klavišais“ / Silvija Čižaitė-Rudokienė / Noopolis