Renginiai

Menų festivalis Plartforma: Šešėlių teatro ir muzikos spektaklis „Tamsioji materija“ / Compagnie Fleur Lemercier (Prancūzija) (copy 2)

01 spalio 2023 16:00

Improvizacija šviesomis ir šešėliais: Fleur Lemercier

Muzikinė kompozicija: Norbert Pignol

Muzikinė kompozicija, klarnetas: Jean-Pierre Sarzier

Muzikinė kompozicija, saksofonas: Olivier Masson

Improvizacinė mašinerija, erdvės manipuliacija: Eric Marynower, pakaitomis su Benjamin Croizy ir Mehdi Kassi

Šviesų dizainas ir programavimas: Eric Marynower

Konsultavimas, projektuojant robotinius instrumentus: Gilles Reyna / Tribrics

Midi efektai, robotiniai instrumentai: Alex Ratchov

Elektronika pasirodymui: Arpshuino , Orgautomatech, Specktr

Kostiumai: Anne Buguet ir Grenoblio miesto teatro dirbtuvės

Režisūra, robotiniai instrumentai: Fleur Lemercier

Išorinė ausis: Laurent Bigot

Išorinis žvilgsnis: Benjamin Croizy

Partneriai: Les détours de Babel (38) – Théâtre Municipal de Grenoble (38) – Espace Périphérique- Ville de Paris (75) – Usinotopie (31) – Espace Paul Jargot (38) – IIM (07) – Espace Navarre (38) – La Faiencerie (38) – ACCR (26) – Le Mett (07) – Conseil département Isère – DRAC AURA – Ville de Grenoble – ADAMI

Trukmė: 40 min.

Vieta: @Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)

REKOMENDUOJAMA šeimoms ir besidomintiems žaismingomis kosmoso platybėmis

Pasirodymo metu atlikėjai kartu su robotinėmis mašinomis gyvai kuria ir tyrinėja čia ir dabar gimstančius garsus ir vaizdus. „Tamsioji materija“ ir šiandien yra viena iš labiausiai neapibrėžtų fizikos temų,* gaubiama nežinomybės ir neapibrėžtumo, būtinų atlikti tyrinėjimų, formuojančių mūsų žinias ir skatinančių menines fantazijas. Norime žiūrovui parodyti čia ir dabar gimstančius pasaulius, kurių duris atveriame. Ir pakviesti jį lydėti mus šioje kelionėje.

Apskritą įrenginį, kuriame sąveikauja robotinės mašinos ir atlikėjai, dengia ekranas. Pasitelkdami akustinius instrumentus ir technologines priemones, scenoje kuriame improvizuotą garso ir vaizdo dialogą. Jo sėkmę diktuoja atlikėjų konkrečiu metu padarytas sonorinis ar vizualinis pasirinkimas.

Žiūrovai viso spektaklio metu gali laisvai judėti ir keisti savo žiūros tašką. Šis laisvas judėjimas ir ekrano mobilumas, leidžia žiūrovams atverti savo vaizduotę ir sutelkti savo dėmesį į pojūčių ir emocijų paieškas. Mūsų tarpdisciplininis kūrinys, savyje apjungiantis lėlių teatrą, muziką, plastiką ir skaitmeninį meną, siekia sukurti vientisą ir originalią medžiagą, kurios dėka scena tampa kūrybiška ir interaktyvia žaidimų aikštele.

* Tamsioji materija – hipotetinė nežinomos sudėties medžiaga (arba astronominiai objektai), kuri nespinduliuoja ar neatspindi elektromagnetinių bangų, tačiau jos buvimas yra atrandamas iš gravitacinio poveikio matomai (šviečiančiai arba sugeriančiai) medžiagai.

Fleur Lemercier trupės projektai sukurti iš autorinių tekstų, originalių muzikinių takelių, judesių, vaizdo ar garso mašinų ir meilės lėlių teatrui. Jie integruoja kompiuterius, mikro valdymo įrenginius ir kitus skaitmeninio kūrimo pagalbininkus, arba ne. Jie eksperimentuoja su šių medijų santykiais ir kuria tarpdisciplininius poetinius sprendimus. http://compagniefleurlemercier.

Menų festivalis Plartforma: Šešėlių teatro ir muzikos spektaklis „Tamsioji materija“ / Compagnie Fleur Lemercier (Prancūzija) (copy 2)