Renginiai

Menų festivalis „Plartforma”| Paskaita „Kultūra kaip globalių pokyčių Big Bang‘as“ / dr. Kastytis Rudokas / Noopolis

22 rugsėjo 2021 15:00

Pokytis yra tai, kas verčia pasaulį suktis ir tobulėti. Tačiau kartu vien globalaus pokyčio nuojauta atneša nerimą į žmonių protus ir širdis. Paskaitoje aiškinsimės, kokios yra tokių permainų giluminės priežastys ir kur slypi kuriantysis kultūros pradas – sprogimas.

Remiantis gausiais antropologiniais ir archeologiniais atradimais bei praktiniais pavyzdžiais atskleisime kaip kultūrinės ir/ar kitos neutilitarios veiklos sukūrė ištisas ekonomines industrijas, kurių dėka žmonija pasiekė neįtikėtinų techninių aukštumų. Nesusimąstome, jog tokio, atrodytų naujo, fenomeno kaip daiktų internetas pradžia siekia mažiausiai 9000 metų atgal. O galbūt tikrieji kokybiniai pokyčiai užprogramuoti visai ne progreso, bet sąmoningo regreso jėgoje?

Dr. Kastytis Rudokas (Noopolis)

Laikau save universaliu mokslininku, kurio gilinimosi sritis neapsiriboja viena disciplina. Iki šiol mano pagrindinė veikla buvo moksliniai tyrimai miesto, ateities bei kultūros ir civilizacijų istorijos plotmėje, atliekami Kauno technologijos universitete.

Tyrinėdamas miestą kaip reiškinį supratau, jog pasaulyje neegzistuoja problema ar problemų paketas, kuris dar nebūtų buvęs išspręstas istorijoje. Dar daugiau, kiekviena problema buvo bandyta spręsti daugelį kartų, skirtingose kultūrose ir skirtinguose laikuose.

Tad mes, žmonija, turime priėjimą prie neišsenkančių informacijos išteklių, belieka juos paversti žiniomis. Todėl į miestą žiūriu kaip į problemų sprendimo ir ateities kūrimo platformą, kurią galima pritaikyti be išimties visuose gyvenimo aspektuose. Tikiu, jog pasidalindamas su Jumis savo samprotavimo metodais, prisidėsiu prie Jūsų profesinio ir asmeninio tobulėjimo.

Dalyvavimas tik su galimybių pasu.
Renginys nemokamas.

Menų festivalis „Plartforma”| Paskaita „Kultūra kaip globalių pokyčių Big Bang‘as“ / dr. Kastytis Rudokas / Noopolis