Renginiai

Menų festivalis „Plartforma”| Paskaita „Koks bus miestas po 2070 metų. Žmonijos evoliucijos link“/ dr. Kastytis Rudokas/ Noopolis

24 rugsėjo 2021 15:00

Paskaitoje bus žvelgiama kaip gali atrodyti miestas 2070 metais. Nors čia pasirinkta data tėra hipotetinė, visgi bandysime atsakyti į klausimą ar žmonija kaip kultūrinė rūšis gali ne tik keistis, bet evoliucionuoti, pasidaryti esmingai kitokia – išsipildžiusia. Ką reiškia būti išsipildžiusia ir ar iš viso įmanomas žmogiškojo teleos‘o pasiekimas?
Keldami fundamentalius metafizinius klausimus stengsimės prognozuoti, kaip atrodys geriausios įmanomos ateities versijos miestas. Ką dėl tos ateities reiktų pradėti daryti dabar? Kokie bus naujos kartos miestiečių poreikiai, kaip atrodys darbai ir laisvalaikis?

Dr. Kąstytis Rudokas (Noopolis)

Laikau save universaliu mokslininku, kurio gilinimosi sritis neapsiriboja viena disciplina. Iki šiol mano pagrindinė veikla buvo moksliniai tyrimai miesto, ateities bei kultūros ir civilizacijų istorijos plotmėje, atliekami Kauno technologijos universitete.

Tyrinėdamas miestą kaip reiškinį supratau, jog pasaulyje neegzistuoja problema ar problemų paketas, kuris dar nebūtų buvęs išspręstas istorijoje. Dar daugiau, kiekviena problema buvo bandyta spręsti daugelį kartų, skirtingose kultūrose ir skirtinguose laikuose.

Tad mes, žmonija, turime priėjimą prie neišsenkančių informacijos išteklių, belieka juos paversti žiniomis. Todėl į miestą žiūriu kaip į problemų sprendimo ir ateities kūrimo platformą, kurią galima pritaikyti be išimties visuose gyvenimo aspektuose. Tikiu, jog pasidalindamas su Jumis savo samprotavimo metodais, prisidėsiu prie Jūsų profesinio ir asmeninio tobulėjimo.

Dalyvavimas tik su galimybių pasu.
Renginys nemokamas.

Menų festivalis „Plartforma”| Paskaita „Koks bus miestas po 2070 metų. Žmonijos evoliucijos link“/ dr. Kastytis Rudokas/ Noopolis