Renginiai

Lietuvių gestų kalbos diena Kultūros fabrike

04 gegužės 2023 16:00

Gegužės 4-oji yra lietuvių gestų kalbos (LGK) diena. Kurčiųjų bendruomenei tai itin svarbi diena, nes būtent šią dieną prieš 28 metus Lietuvoje gestų kalba buvo pripažinta kurčiųjų gimtąja kalba. Ir nors kurtieji yra itin svarbi ir neatsiejama visuomenės dalis, tačiau girdintieji apie šią kalbą ir kurčiuosius žino vis dar labai mažai, o neretai ši kalba ir bendruomenė yra apipinta įvairiomis istorijomis ir mitais.

„Kultūros fabrikas“ kviečia gegužės 4 d. 16:00 val. drauge paminėti Lietuvių gestų kalbos dieną, sugriauti mitus apie kurčiuosius, pajausti lietuvių gestų kalbos turtingumą ir grožį, pasidžiaugti kurčiųjų bendruomenės kūryba ir verslais.

Svečiuose kūrėjai ir kūrybinių industrijų atstovai:

  • 16.00-16.20 val. Nina Šamakova – Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijos tarybos narė, Klaipėdos miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narė , Lietuvos kurčiųjų draugijos valdybos narė iki 2023.04.29, Lietuvos neįgaliųjų forumo moterų komiteto narė.
  • 16.20-17.00 val.  Anželika Teresė – gestotyrininkė, tirianti LGK meninius kūrinius ir juose pasitelkiamas meninės raiškos priemones, tokias kaip metaforos, rimas ir kt.; Vilniaus universiteto doktorantė, vertėja į ir iš LGK, Lietuvių gestų kalbos meninių kūrinių rinktinės „12 skrydžių per gyvenimą“ tekstų lietuvių kalba autorė, šio projekto koordinatorė. Arnoldas Matulis – lietuvių gestų kalbos vertėjas, literatas ir poetas.
  • 17.00-17.15 val. Kavos pertraukėlė
  • 17.15-17.35 Karolis Simaitis – VDA absolventas, grafikos dizaineris ir iliustratorius.
     

Kviečiame dalyvauti!
Renginys n e m o k a m a s.

Lietuvių gestų kalbos diena Kultūros fabrike