Renginiai

Lėlių teatro festivalis „Materia Magica”: Psilikono teatras „Plaukuota Burna”

21 rugsėjo 2018 18:00

Psilikono teatras

Scenarijaus autoriai, dailininkai, režisieriai Auksė Petrulienė, Darius Petrulis

Trukmė 60 min.
Premjera 2015 m.

Projekto pagrindas – Lietuvos tekstilės pramonės klestėjimo ir žlugimo (1960–1998 m.) laikotarpis, ne tokie tolimi „kooperatyvų“ laikai. Įdomiausia šiuose ekonominiuose procesuose – griūtis ir transformacija. Kai tekstilės įmonės žlugo ir gigantiškos darbo mašinos sustojo, dešimtmečiais kaupta energija neišnyko. Ji subyrėjo į gausybę namuose, rūsiuose ir garažuose įsikūrusių mezgimo kooperatyvų. Ši pramonės užauginta energija kaip stiprus užtaisas persikėlė į tekstilės menininkų asmenybes, paskatino konceptualaus Kauno tekstilės meno fenomeno atsiradimą.
Planinės ekonomikos kulminacija ir žlugimas, „kooperatyvų“ laikai atskleidžiami per spalvingas asmenines tuomečių tekstilės pramonės darbuotojų istorijas ir liudijimus. Dariaus Petrulio sukauptas šių pasakojimų archyvas ir įžvalgos virto scenarijumi groteskiškam „Psilikono teatro“ spektakliui „Plaukuota burna“.
Muziką sukūrė ir spektaklyje gyvai groja džiazo trio CHUI iš Kroatijos – Tonis Starešinićius, Vojkanas Jocićius ir Janko Novoselićius prisimena panašius ekonominius procesus, vykusius anuometinėje Jugoslavijoje.

2005 metais Auksė ir Darius Petruliai įkūrė „Psilikono teatrą“, jo spektaklių scenarijai dažnai kuriami bendradarbiaujant su pačiomis įvairiausiomis žmonių grupėmis: nuo sporto veteranų iki buvusių kalinių. Asmenines istorijas, dienraščių antraštes ir kitus kasdienybės tekstus „Psilikono teatras“ transformuoja į audiovizualinius spektaklius. Jų aktoriai – miniatiūrinės silikono lėlės. Tai – gyvai, priešais žiūrovo akis kuriama animacija. Lanksčių, tąsių silikono lėlių judėjimas filmuojamas ir projektuojamas kaip didžiulė, spalvinga vaizdo projekcija, lydima gyvos muzikos. „Psilikono teatro“ pasirodymai vyksta ne tik Lietuvos ir užsienio teatrų scenose, bet ir meno nepaliestose vietose: daugiabučių kiemuose, sporto klubų baseinuose, apleistose dykvietėse.

Bilietus į festivalio renginius galite įsigyti tiketa.lt taip pat Klaipėdos lėlių teatro kasoje (Turgaus g. 9) arba rezervuoti telefonu: +370 46 239932

Lėlių teatro festivalis „Materia Magica”: Psilikono teatras „Plaukuota Burna”