Renginiai

Lėlių teatro festivalis „Materia Magica”: „Dulkės“ | Vokietija, Izraelis, Prancūzija

05 gegužės 2023 14:00

„Dulkės“ | „Figurentheater Wilde & Vogel“, „Golden Delicious“ | Vokietija, Izraelis, Prancūzija

Spektaklis suaugusiesiems

Kūrėjai ir atlikėjai: Ari Teperberg, Michael Vogel, Inbal Yomtovian, Charlotte Wilde
Režisieriai: Antonia Christl, Hendrik Mannes
Dramaturgas – Jonas Klinkenberg
Lėlių dailininkas – Michael Vogel
Koprodukcija su „FITZ Stuttgart“, „Westflügel Leipzig“
Spektaklio sukūrimą parėmė Leipcigo miestas, „Darstellende Künste“ ir „Kulturstiftung des Freistaats Sachsen“ fondai
Nuotraukų autoriai: Dana Ersing, Christian Jaeger

Premjera: 2018 m., „Westflügel Leipzig“
Trukmė: 80 min.

„Prieš savaitę paskambinau mamai ir pasakiau, kad ji bus minima naujame spektaklyje „Dulkės“, kurį šiuo metu kuriame Leipcige. Baisu kurti įtraukiant šeimos istorijas. Juo labiau, kai tos istorijos yra ne tik mano, ne tik Ario, bet ir Michaelio, ir Charlotte’ės šeimų. Teoriškai, mūsų seneliai anuomet galėjo susitikti kur nors Europoje, bet, laimei ar nelaimei, nesusitiko.“ / Inbal Yomtovian pranešimas socialiniuose tinkluose, 2018 m. rugsėjo 14 d.

„Kaip aš tapau tuo, kas esu, kas yra kiti ir kaip mes galime užmegzti ryšį?“ Keturi skirtingoms meninės raiškos formoms atstovaujantys menininkai susibūrė tam, kad papasakotų istorijų. Pradėję nuo asmeninių prisiminimų, šeimos pasakojimų ir svajonių, jie išryškina visus mus vienijančias ir skiriančias akimirkas. Lėlių ir objektų teatrą, judesį ir pasakojimą lydi bei persmelkia muzikos ir dainavimo dermė. Šiame spektaklyje laikas ir erdvė sustoja, o mūsų asmeninių ir kolektyvinių istorijų „didieji sprogimai“ bei „juodosios skylės“ sujungiami, kad susidurtų su dabartimi. „Pasakojimo aktas“, tyrinėjamas šiame kūrinyje, sujungia įvairias galimybes: nuo solo pasirodymo iki polifoninio dviprasmiškumo.

„Figurentheater Wilde & Vogel“ pradžia siekia 1997 m., kai muzikantė Charlotte Wilde ir lėlininkas Michaelis Vogelis pradėjo savo bendrą kūrybinę veiklą – iš pradžių Štutgarte, o nuo 2003 m. Leipcige, kur tapo tarptautinio lėlių bei vizualaus teatro centro „Westflügel Leipzig“ bendrakūrėjais.
Lėlių teatras ir muzika yra „Wilde & Vogel“ teatrui būdingos raiškos priemonės, o spektaklių temos – be galo skirtingos ir įvairios. Jie visuomet ieško pasirinktai temai tinkamos meninės kalbos, tuo pat metu siekdami išlaisvinti vaizduotę ir žengti į nematomas teritorijas. Be klasikinės draminės medžiagos, tokios kaip „Hamletas“, „Faustas“, „Orfėjas“ ir kt., romanų („Hobitas“, „Frankenšteinas“), muzikinių pastatymų („Spleen“, „Songs for Alice“), jie yra sukūrę spektaklių pagal originalią medžiagą („Sibiras“, „Dulkės“ ir kt.). Kolektyvui būdinga į savo kūrybą įtraukti skirtingų sričių menininkus, dirbti tarptautiniame lauke.

„Golden Delicious“ – tai atlikėjos ir aktorės Inbalės Yomtovian bei režisieriaus ir atlikėjo Ario Teperbergo duetas. Abu jie studijavo Jeruzalės vizualaus teatro mokykloje. Su sėkmės susilaukusiu spektakliu „Džonatanas ir mėlynasis stalas“ gastroliavo Europoje. Jų kuriami personažai, istorijos, vaizdai įtraukiantys, komiški, subtilūs. „Teatrą kuriame namuose, virtuvėje ar svetainėje, pasitelkdami tam savo paprasčiausius buitinius daiktus. Žaidžiam su viskuo, kas pakliūva po ranka“, – sako kūrėjai. Žaidybiškumas ir virtuoziškas tikslumas užburia publiką pasirodymo gyvumu. Nors čia nekuriama apgaulinga iliuzija, nė nedvejodamas ja patiki.

.
gravitacijos yra

Lėlių teatro festivalis „Materia Magica”:  „Dulkės“ |  Vokietija, Izraelis, Prancūzija