Renginiai

Lauko kinas: Frederic Beigbeder „Idealas“

10 liepos 2019 21:30

Kino klubas „8 ½” atostogaujančius ir vasarą besimėgaujančius kino mylėtojus liepos 10 dieną 21.30 valandą vėl kviečia į Klaipėdos kultūros fabrikas stogo terasą. Šį kartą lengvam vakarui Frederic Beigbeder drama „Idealas“ (2016, Prancūzija, 90 min, N-16).

Oktavas dirba modelių įdarbinimo agentūroje. Šis hedonistas nuolatos sutinkamas jaunų modelių kompanijoje, mėgaujasi privačiomis oligarchų draugų jachtomis. Jo pavydėtinai malonus ir patogus gyvenimas tęsiasi iki tol, kol jam tenka susidurti su didžiulio skandalo pasekmėmis.

Tai filmas parodijuojantis šiuolaikinę madų industriją, pripildytą lėkštų egomaniakų, kurie mėgsta šėlioti vakarėliuose, išnaudoti jaunas merginas ir kurie uždirba milijonus iš neišmanėlių vartotojų kišenių. Viena vertus, „Idealas“ savo satyriniu stiliumi bando šokiruoti visuomenę, kita vertus, filmo turinyje galime įžvelgti ir antikapitalistinio farso užuomazgas.

Filmo režisierius ir scenarijaus autorius Frederic Beigbeder – prancūzų rašytojas, literatūros kritikas, apžvalgininkas, gerai žinomas dėl savo knygų „Meilė trunka trejus metus“ bei „Prancūziškas romanas“. Jo knygose dominuoja humoras ir savižudybės tematika, aprašomos aukštos ir žemos kultūros gairės. Filmas „Idealas“ yra jo antras filmas, kuriame jis užima dvi pagrindines filmo kūrimo roles.

Idealas / L‘IDEAL (2016, Prancūzija, 90 min., N-16)

Režisierius ir scenarijaus autorius – Frederic Beigbeder
Žanras – drama
Subtitrai – lietuvių k.
Kaina – 4 eur (kino klubo nariams 50 proc. nuolaida)

Lauko kinas: Frederic Beigbeder „Idealas“