Renginiai

KUFA praktiniai verslumo mokymai| Autorių teisių pagrindai (ne tik mitai ir legendos)

16 lapkričio 2022 14:00

Kultūros fabrikas kviečia kultūros atstovus, kūrybininkus ir jaunuosius verslus dalyvauti atvirame verslumo renginyje, „KUFA praktiniai verslumo mokymai| Autorių teisių pagrindai (ne tik mitai ir legendos)“, kuris įvyks „Kultūros fabrike“ lapkričio 16 d., 14:00 val.
Seminaras truks 2,5val., o po seminaro numatyta konsultacijų sesija.

Šių laikų gyvenimas neįsivaizduojamas be kūrybos. Kiekvienas iš mūsų fotografuojame, rašome, filmuojame ir savo kūryba plačiai dalinamės su kitais. Dažnas turime norą ne tik savo kūriniais dalintis, bet ir turėti galimybę iš kūrybos uždirbti. Savo, kaip kūrėjo, autorių teisių išmanymas, taip pat pagarba kito autoriaus kūrybai yra raktas į sėkmingą savo kūrybos realizavimą bei visos kuriančiųjų bei kūrinius naudojančiųjų bendruomenės koegzistavimą.

Seminaro metu apžvelgsime autorių teisių pagrindus:
Kas yra autorius;
Kokie objektai yra laikomi kūriniais;
Kokias teises autorius į savo kūrinius turi bei kaip tas teises gali sėkmingai įgyvendinti.
Apžvelgsime pagrindinius visuomenėje egzistuojančius mitus apie kūrinių naudojimą, nes būtent iš jų kyla pagrindiniai autorių teisių pažeidimai. Tad seminaras naudingas tiek kuriantiems, tiek ir savo veikloje naudojantiems kitų autorių sukurtus kūrinius.

Seminaro metu savo praktine patirtimi dalinsis ir diskusijai kvies:

Radvilė Bieliauskienė yra Asociacijos LATGA teisės skyriaus vadovė. Asociacija LATGA yra ne pelno siekianti nevalstybinė organizacija, kolektyviai administruojanti įvairių sričių autorių – muzikos, literatūros, audiovizualinių, vizualiųjų ir dramos kūrinių autorių teises, renkanti ir paskirstanti autorinį atlyginimą už kūrinių panaudojimą. Taip pat ši organizacija koordinuoja asociacijos narių veiklą, užtikrina kuo platesnį Lietuvos ir užsienio autorių kūrinių panaudojimą, užkerta kelią autorių teisių pažeidimams, finansuoja meno ir kultūros projektus, aktyviai edukuoja visuomenę autorių teisių srityje. Radvilė dirba autorių teisių srityje nuo 2004 metų, teikia teisines konsultacijos autoriams ir kūrinių naudotojams dėl autorinių sutarčių ar kūrinių panaudojimo sąlygų, konsultuoja autorius dėl neteisėto jų kūrinių panaudojimo atvejų, veda seminarus apie autorių teises, dalyvauja įvairiose darbo grupėse, sprendžiančiose aktualius autorių teisių klausimus.“

Renginio vieta: „Kultūros fabriko“ Konferencijų salė A
Registracija privaloma: https://bit.ly/3RA7mIo

Seminaras nemokamas. Verslumo renginius dalinai finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

KUFA praktiniai verslumo mokymai| Autorių teisių pagrindai (ne tik mitai ir legendos)