Renginiai

Kino klubas 8 1/2: „Kristaus kūnas”

04 lapkričio 2020 18:00

Lapkritis – mėnuo, kai pats laikas susimąstyti ne tik apie išėjusius mūsų artimus ir draugus, bet ir pažvelgti į save. Koks mūsų santykis su gyvenimu, religija, Dievu, bažnyčia – tai klausimai, kurie iškyla ne vienam iš mūsų. Režisieriaus Jano Komaso filmas „Kristaus kūnas“ tam duos nemažai peno. Tai filmas, kuris kelia daugiau klausymų nei duoda atsakymų. Jis susilaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo, o pagrindinio vaidmens atlikėjas Bartoszas Bielenia įvardijimas kaip vienas didžiausių lenkų kino atradimų, kino juosta gavo daugybę apdovanojimų, tame tarpe ir Oskarą.
20-metis Danielis po sunkaus nusikaltimo patiria dvasinę transformaciją jaunimo pataisos namuose. Atėjus metui juos palikti, jis svajoja tapti kunigu, tačiau kriminalinė praeitis tam neįveikiama kliūtis. Pakeliui į naują darbo vietą jis persirengia kunigu ir dėl komiško atsitiktinumo perima nuošalaus miestelio parapiją. Neįprasta jauno, charizmatiško dvasininko praktika tampa akstinu vietinei bendruomenei pradėti susitaikymo procesą po neseniai įvykusios tragedijos. Tačiau Danielio praeitis netrunka pasivyti.
Anot A.Petronio, Bernardinai.lt apžvalgininko -„Galbūt filmo moralas galėtų būti toks: net ir visiškoje dvasinėje dykumoje prasikala gėrio bei malonės daigai ir tai visada lieka viltimi šiam pasauliui. Bet pasakyti apie bažnyčią jis nelabai turi ką – nebent parodyti bažnyčiai, kaip skaudžiai ir nepakeičiamai ji reikalinga“.

Lapkričio 4 d.-18 val., Kultūros fabrikas/kino salė (Bangų 5a, Klaipėda)
Kristaus kūnas /BOŻE CIAŁO (Lenkija, Prancūzija, 2019, 1.55m.)
drama
Režisierius: Jan Komasa
Vaidina: Tomasz Zietek, Barbara Kurzaj, Leszek Lichota
N-13
Bilietai: pusę valandos prieš seansą 2eur/4eur
Rėmėjas: Klaipėdos m. savivaldybė
Prašome laikytis visų LR vyriausybės numatytų nuo COVID-19 viruso saugumo priemonių.

Kino klubas 8 1/2: „Kristaus kūnas”