Renginiai

Kino Klubas „8 1/2”: MILŽINIŠKA/Enorme (Prancūzija, 2019 m,101 min.)

20 spalio 2021 18:00

Režisierė: Sophie Leterneur
Vaidina: Marina Foïs, Jonathan Cohen
Žanras – Komiška drama
Orginalo kalba – Prancūzų
Subtitrai – lietuvių kalba
N-16

Pasaulinio garso pianistės virtuozės Klaros dienotvarkė – tai įtemptas kelionių ir koncertų maratonas. Viskas griežtai suplanuota jos vyro, agento, asmeninio asistento ir tobulėjimo trenerio Frederiko. Jų santykiai tobulai harmoningi, nes abu nenori turėti vaikų… Kol tėviški instinktai ima kankinti keturiasdešimtmetį vyrą. Tėvystė tampa svarbiausiu Frederiko tikslu, pateisinančiu drastiškas priemones: jis ne tik slapta suplanuoja Klaros nėštumą, bet ir imasi nėščiosios vaidmens.

Jean Vigo apdovanojimą už geriausią metų filmą gavusi komedija drąsiai jungia skirtingų žanrų elementus, nuo burleskos iki dokumentikos. Tai nenuspėjamo humoro dozė ir originali refleksija apie lyčių vaidmenis bei stereotipus visuomenėje.

Sophie Letourneur (1978) studijavo taikomuosius menus prestižinėse meno mokyklose, ten sukūrė keletą eksperimentinių filmų, meno instaliacijų ir dokumentinių filmų. Trumpametražiai filmai „Kaukėtas jūreivis“ (2011) ir „Makaronai“ (2012) buvo pristatyti Lokarno kino festivalyje, o debiutinis ilgametražis vaidybinis filmas „Gyvenimas rančoje“ (2009) Belforto kino festivalyje pelnė žiūrovų simpatijas ir geriausio filmo apdovanojimą. Letourneur ketvirtąjį vaidybinį filmą „Milžiniška“ kino žurnalas „Cahiers du Cinéma“ įtraukė į geriausių 2020-ųjų filmų dešimtuką.

Kaina klubo nariams – 2 eur.
Ne klubo nariams – 4 eur.

Projektą remia Klaipėdos miesto savivaldybė, bei Lietuvos Kino centras! Ačiū jiems!

Kino Klubas „8 1/2”: MILŽINIŠKA/Enorme (Prancūzija, 2019 m,101 min.)