Renginiai

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Žako iš Nanto”

13 lapkričio 2019 18:00

Ekrane – ekcentriškosios Agnes Varda filmas

Kino klubas „8 ½“, primindamas apie didžiausias šių metų kino netektis, pristato Prancūzų kino režisierės Agnes Varda filmą „Žakas iš Nanto“.

Septintajame dešimtmetyje ji išgarsėjo erotikos nestokojusiomis „Naujosios bangos“ juostomis, o vėliau kūrė dokumentinius ir meninius filmus, kuriuose realūs įvykiai apjungiami su išgalvotais dalykais. Dar 2017 metų lapkritį, būdama 89-erių, ji gavo garbės „Oskarą“ už savo dokumentinę juostą „Faces Places“. Atsiimdama jį, kino režisierė paliko savo lazdelę ir sušoko pergalės šokį ant scenos su Holivudo žvaigžde Angelina Jolie.

1928 metų gegužės 30-ąją gimusi kino kūrėja savo juostose dažnai vaizduodavo ir savo asmeninio gyvenimo elementus. 2015 metais ji pelnė Kanų kino festivalio garbės „Auksinę palmės šakelę“ ir tapo pirmąja šį prestižinį apdovanojimą gavusia moterimi. Ji taip pat garsėjo kaip fotografė, scenaristė, aktorė ir vizualiųjų menų veikėja. Kine A. Varda išgarsėjo 1962 metais, išleidusi filmą „Kleo nuo 5 iki 7“ .

„Žakas iš Nanto“ – tai jos gyvenimo draugo, garsaus prancūzų režisieriaus Jacques’o Demy, prisiminimais ir ištraukomis iš jo filmų paremta kino juosta.

Kartą gyveno berniukas, vaikystę praleidęs mechanikų garaže, kuriame visi mėgo dainuoti. 1939-aisiais jam buvo aštuoneri, jis mėgo lėlių teatrą ir operetes. Vėliau panorėjo kurti kiną, bet mokėsi mechanikos. Filmas pasakoja apie Jacques’o Demy laimingą vaikystę, užgimusią meilę kinui ir spalvingas Žako gyvenimo dienas, įkvėpusias jo miuziklus, vienas iš kurių –„Šerburgo skėčiai“ – įėjo į kino aukso fondą. Beje, Jacques’o Demy paliko pasaulį būdamas vos 59 m. Tikroji mirties priežastis – AIDS, nors oficialiai buvo skelbta, kad vėžys.

Taigi lapkričio 13 d. 18 val. Klaipėdos kultūros fabrikas kino salėje Jūsų laukia –
Žako iš Nanto / JACQUOT DE NANTES (1991, Prancūzija, 118 min)
Režisierius – Agnès Varda
Vaidina – Brigitte De Villepoix, Cedric Michaud, Clement Delaroche, Daniel Dublet
Žanras – drama
Kalba – originalo k., subt. lietuvių k.
Kaina – 4 eur / 2 eur
(bilietus galima įsigyti nuo 17 val. seanso dieną; atsiskaitymas kortele nėra galimas)

Už filmą dėkojame partneriams – Prancūzų Institutas Lietuvoje / Institut Français de Lituanie
Rėmėjas – Klaipėdos miesto savivaldybė

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Žako iš Nanto”