Renginiai

Kino Klubas 8 1/2: Filmas „Veidrodis”

25 rugsėjo 2019 18:00

Kino klubas „8 ½” kviečia į slėpiningą peržiūrą!

Rugsėjo 25 d., trečiadienį, 18 val. kviečiame į Klaipėdos kultūros fabrikas kino salę atvirai kino išpažinčiai.

Kino mylėtojų dėmesiui – Andrej Tarkovskij „Veidrodis“ – vienas iš geriausių šio režisieriaus filmų. Pagrindinis veikėjas – Aleksėjus – yra, tarsi, paties režisieriaus paveikslas. Jis taip ir nepasirodo, jį galime tik išgirsti ir dažniausiai girdime skaitantį savo tėvo, Arsenijaus Tarkovskio, eiles. Kiti veikėjai – Aleksėjaus žmona Natalija ir sūnus Ignatas, kurie ir yra herojaus atspindys – savotiškas veidrodis.

Filmas – sapnų ir atsiminimų kratinys, kuriuose matome režisieriaus vaikystės patirtį – tėvo išėjimą į frontą, santykius su motina, kuri liko viena su dviem mažais vaikais, buities sunkumus. Taip pat, žmoną ir sūnų, santykius su jais. Vaidybiniais bei archyviniais kadrais apipinta istorija peržengia vienos šeimos žlugimo dramą, tampa bendražmogiška, daugelio atpažįstama.

Andrej Tarkovskij (1932–1986) yra visame pasaulyje žinomas režisierius, kurio kūryba yra jo gyvenimo atspindys, ypač šiame filme „Veidrodis“. Režisieriaus kuriamų filmų skleidžiamos idėjos skyrėsi nuo Sovietų Sąjungos propaguojamų idėjų, todėl 1979 m. jis išvyko į Italiją. Taip pat, keliavo po Jungtinę Karalystę ir Švediją, tačiau grįžo dėl žmonos ir vaikų. 1986 m. A. Tarkovskiui buvo diagnozuotas plaučių vėžys, nuo kurio, sulaukęs penkiasdešimt ketverių, išėjo iš pasaulio.

Veidrodis / ЗЕРКАЛО (1975, Rusija, 106 min, drama)
Režisierius – Andrej Tarkovskij
Žanras – drama
Subtitrai – lietuvių k.
Kaina – 4 eur / 2 eur (bilietus galima įsigyti nuo 17 val. seanso dieną)

Iki susitikimo kine!

Kino Klubas 8 1/2: Filmas „Veidrodis”