Renginiai

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Testamentas“

08 sausio 2020 18:00

Kino klubas Naujuosius metus pradeda įgyvendindamas žiūrovų pageidavimus – Jūsų, mieli klubo bičiuliai, dėmesiui – sausio 8 dieną 18 val. Klaipėdos kultūros fabrikas kartojame Izraelis Lietuvoje projekto „Izraelis tavo mieste“ metu rodytą režisieriaus Amichai Greenberg filmą „TESTAMENTAS“ (2017, 91 min).

„Testamentas“ – filmas pasakojantis apie Holokausto tyrėją Joelį, kuris yra įsitraukęs į teisinę kovą dėl žiaurių žydų žudynių Lensdorfe, įvykusių Antrojo Pasaulinio karo pabaigoje. Įtakinga pramoninkų šeima, ant kurios žemės vyko žudynės, planuoja įgyvendinti didelės apimties nekilnojamo turto projektą būtent toje vietoje. Joelis įtaria, kad vienas iš statybų tikslų – amžiams palaidoti įvykių atmintį, tačiau tam, kad projektas būtų sustabdytas, jam trūksta įrodymų.

Nagrinėdamas šią istoriją Joelis nagrinėja įslaptintus Holokausto liudytojų atsiminimus. Jo didžiausiai nuostabai tarp atsiminimų jis aptinka ir savo motinos liudijimą, apie kurio egzistavimą jis nežinojo ir kuriame atskleidžiamos jos gyvenimo paslaptys.

Joelis, kuris tarsi atlieka dvigubą tyrimą, asmeninį ir mokslinį, įkalintas tarp tylos sienų. Vienoje pusėje – tų kurie neigia Holokaustą, kitoje – motinos tylėjimas apie savo praeitį. Kaip istorikas, turintis įsipareigojimą kovoti dėl tiesos iki galo, jis nusprendžia tęsti tyrimus netgi jei tai jam kainuos jo asmeninį bei profesinį gyvenimą.

Filmas 2017 m. Venecijos filmų festivalyje buvo pristatytas programoje „Horizontai“ ir pelnė specialųjų prizą, o Haifos filmų festivalyje buvo pripažintas geriausiu metų filmu.

Už filmą dėkojame Izraelis Lietuvoje!

Laukiame Jūsų sausio 8 dieną 18 valandą Klaipėdos kultūros fabrikas kino salėje.
Kino seansas NEMOKAMAS!

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Testamentas“