Renginiai

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Seopyeonje”

04 gruodžio 2019 18:00

Kino klube „8 ½“ pansori muzika iš Pietų Korėjos!

Kino klubas „8 ½“ gruodžio 4 d. 18 val. kviečia susipažinti su tradicine koriejiečių pansori muzika režisieriaus Im Kwon-taek muzikėje dramoje „Seopyeonje“ (1993, Pietų Korėja, 117‘). Tai pirmas Pietų Korėjos filmas pasiekęs daugiau nei milijoną žiūrovų ir turėjęs didelės įtakos tradicinės korėjiečių kultūros ir muzikos atgimimui, kadangi filme gausu binarinių opozicijų tarp moderniosios ir tradicinės kultūros elementų: kinas – pansori, technologija – kūnas, svetima – sava, dirbtina – natūralu. O šios opozicijos sukuria įtampą ir parodo grėsmingumą tradiciniam menui, kultūrai, dvasiai ir vertybėms.

Į mažą kaimelį kalnuose atvyksta Yu-bong, pansori dainininkas. Kaimo moteris įsimyli šį jauną atvykėlį ir išvyksta su juo. Taip, Yu-bong ir jo dukra Song-hwa bei moteris su sūnumi Dong-ho sukuria naują šeimą. Netrukus Yu-bong lieka vienas. Jis savo vaikams nori perduoti pansori meno subtlybes ir moko savo dukrą dainuoti, o Dong-ho – mušti būgnais. Prasidėjęs karas, nepailstantis mokymosi spaudimas įplieskia kivirčą ir jaunasis Dong-ho palieka namus. Yu-bong įtikina savo dukrą, kad jaučiama širdgėla yra geriausia duona pansori muzikai. Po ilgo laiko, Dong-ho susitinka su Song-hwa ir jie nepratardami nė žodžio ima muzikuoti: kaip ir vaikystėje, ji dainuoja, o jis muša būgnais. Pansori išreiškia giliausią sielos skausmą. Ryte ir vėl, nepratardami nė žodžio, Donh-ho ir Song-hwa išsiskiria…
Šiame filme, kaip teigia pats režisierius, atskleidžiamas tikras Korėjos ritmas, emocija, paliečiami patys natūraliausi ir subtiliausi šalies atspindžiai.

Taigi, laukiame Jūsų visų gruodžio 4 d. 18 val. Klaipėdos kultūros fabrikas kino salėje.

SEOPYEONJE (1993, Pietų Korėja, 117‘)

Režisierius – Im Kwon-taek
Vaidina – Kim Myung-kon , Oh Jeong-hae , Kim Kyu-chul , Sin Sae-gil , An Byung-kyung
Žanras – muzikinė istorinė drama
Kalba – originalo k., subt. lietuvių k.
Kaina – 4 eur / 2 eur
(bilietus galima įsigyti nuo 17 val. seanso dieną; atsiskaitymas kortele nėra galimas)

Rėmėjas – Klaipėdos miesto savivaldybė

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Seopyeonje”