Renginiai

Kino Klubas 8 1/2: filmas „Šaltasis karas”

06 lapkričio 2019 18:00

Kino klube 8 ½ „Šaltasis karas“: pati spalvingiausia dviejų žmonių istorija juodai balto kino fone.

Kino klubas 8 ½ lapkričio mėnesį pradeda su išskirtiniu ir jau tarptautinį pripažinimą pelniusiu lenkų režisieriaus Pawel Pawlikowski filmu „Šaltasis karas“ (2018, Lenkija, 85 min). Filmas sukėlė tikrą ažiotažą – dėl teisės jį rodyti varžėsi viso pasaulio prestižiniai kino festivaliai. Ši meilės baladė priskiriama prie gražiausių filmų visoje kino istorijoje.

Anot kino kritikų, tai aistringas ir gilus filmas apie didžiąją meilę. Pasakojimas puikiai perteikia dramatišką istorinį laikotarpį, kai Lenkiją užvaldė Stalino režimas. Žmonės neturėjo jokio kito pasirinkimo, kaip tik paklusti naujai valdžiai arba pasipriešinti – žinant, kad būsi medžiojamas atitinkamų tarnybų.

Tai istorija apie vyrą ir moterį, kurie susitinka „netinkamu“ laiku ir bando nugalėti šaltąjį karą – ne kovodami, o savo širdyse. Tarp Lenkijos ir Paryžiaus realijų blaškosi dvi jaunos bohemiškos asmenybės. Jis – melancholiškas atsiskyrėlis, virtuoziškai grojantis Šopeną. Ji – temperamentinga gražuolė kerinčiu balsu. Nors likimas nėra palankus, jie pamilsta vienas kitą. Tačiau 6-ojo dešimtmečio šaltasis karas griauna visas svajones. Juos skiria priešiškų ideologijų pasauliai ir atstumas, tačiau Zula ir Viktoras bando išlaikyti beprotiškai liepsnojančią aistrą.

„Šaltasis karas“ – romantiškai nostalgiška meilės kelionė, trunkanti 2 dešimtmečius. Kelionė, kupina pavojingų posūkių. Zulos ir Viktoro praeitis pilna neišsipildžiusių svajonių, neatrastos laimės ir suvokimo, kad išsiskirti neįmanoma, bet ir būti kartu nebepakeliama…

Ši Pawel Pawlikowski kinematografinė poema išsiskiria ypatinga vaizdo kultūra, artima klasikiniams Holivudo „noir“ filmams iš 4-ojo ir 5-ojo dešimtmečių. Būtent taip, nespalvoto kino stiliumi, su cigaro kvapu ir džiazo garsais ir yra sukurtas šis filmas…*

Šaltasis Karas / COLD WAR (2018, Lenkija, 85 min)

Režisierius – Powel Pawlikowski
Vaidina – Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Cédric Kahn
Žanras – romantinė drama
Subtitrai – lietuvių k.
Kaina – 4 eur / 2 eur
(bilietus galima įsigyti nuo 17 val. seanso dieną; atsiskaitymas kortele nėra galimas)

Iki susitikimo kine lapkričio 6 dieną 18 val. Klaipėdos kultūros fabrikas kino salėje!

*filmo anonsas iš kinopasaka.lt

Kino Klubas 8 1/2: filmas „Šaltasis karas”