Renginiai

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Raudonas ratas”

11 gruodžio 2019 18:00

Kino klube „8 ½“ žiūrimiausias filmas Prancūzijoje!

Kino klubas „8 ½” gruodžio 11 d. 18 val. Klaipėdos kultūros fabrikas kino salėje absurdiškas bandymas parodyti gyvenimą tokį, koks jis yra, Jean-Pierre Melville filme „Raudonas ratas“ (1970, Prancūzija, 140’). Tai tarsi sapnas, persmelktas cinizmo, fatalizmo ir moralinio dviprasmiškumo.

Filme „Raudonasis ratas“ persipina keturios skirtingų veikėjų gyvenimo istorijos: trys nusikaltėliai (vienas iš jų buvęs policininkas) ir policijos inspektorius. Juos jungia vienišų pasauliečių statusas, kurių beviltiškuose gyvenimuose dominuoja jau minėtas fatalizmas, kai vienintelis siekis yra išsivaduoti iš esamų beviltiškų aplinkybių, tiesos samprata, kurioje pasaulis yra tamsus ir apgaulingas, o žmonės nuolat nori pakenkti, bei lojalumas – vienintelė vertybė tokiame apgailėtiname gyvenime. Tačiau nepaisant vyraujančios slogios nuotaikos gyvenimo atžvilgiu tų pačių veikėjų charakteringumas filmui santykinai suteikia teigiamą atspalvį. Na, o filme nuskambanti frazė „Visi prasikalsta, net ir policininkai“ ne tik parodo režisieriaus nuostatą, kad pasaulyje nėra apčiuopiamos skirties tarp gėrio ir blogio, bet puikiai iškelia broliškumo ir pagarbos vertę žmonių santykiuose.

Pats filmo pavadinimas nurodo jau žinomus pagrindinių veikėjų likimus: tą dieną jie visi susitiks raudoname apskritime nepriklausomai nuo to, kas kiekvienam iš jų atsitiko, kur vedė jų keliai iki tol.

Savo laiku šis filmas buvo vienas žiūrimiausių Prancūzijoje ir paties režisieriaus laikomas geriausiu ir labiausiai pasitenkinimą keliančiu darbu.

Šį filmą kino klube „8 ½” pristatys poetas, eseistas, dramaturgas Roland Rostowski! Laukiame Jūsų gruodžio 11 d. 18 val. Klaipėdos kultūros fabrike!

Raudonas ratas / LE CERCLE ROUGE (1970, Prancūzija, 140‘)

Režisierius – Jean-Pierre Melville
Vaidina – Alain Delon, Bourvil, Yves Montand, Gian Maria Volonté
Žanras – mistinė drama
Kalba – originalo k., subt. lietuvių k.
Kaina – 4 eur / 2 eur
(bilietus galima įsigyti nuo 17 val. seanso dieną; atsiskaitymas kortele nėra galimas)

Už filmą dėkojame mūsų partneriams – Prancūzų Institutas Lietuvoje / Institut Français de Lituanie
Rėmėjas – Klaipėdos miesto savivaldybė

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Raudonas ratas”