Renginiai

Kino Klubas „8 1/2”: Filmas „Paskutinis Tango Paryžiuje” (1972 m. Romantinis/Drama, 132 min.)

19 sausio 2022 18:00

Režisierius – Bernardo Bertolucci

Vaidina – Marlon Brando, Maria Schneider, Maria Michi, Catherine Breillat

Kalba – Orginalo ( Prancūzų kalba )
Subtitrai – Lietuvių kalba.

Žavi prancūzaitė iš padorios šeimos ieško nuomojamo buto Paryžiuje. Taip ji sutinka paslaptingą vidutinio amžiaus amerikietį, neseniai praradusį žmoną. Nors tarp jų nemažas amžiaus skirtumas ir vienas apie kitą jie nieko nežino, tačiau iškart pajunta nevaldomą trauką. Vyrui – tai galimos meilės iliuzija, merginai – patirties teikianti intriga.
Savo metu filmas šokiravo atviromis erotinėmis scenomis, kurios nukreipė dėmesį nuo pagrindinės režisieriaus idėjos. Tai vienas dramatiškiausių filmų apie žmogaus vienatvę.
„Man patinka galvoti, kad esu pogrindžio kino režisieriukas, prasmukęs į didįjį komercinį kiną tam, kad sugriaučiau tvarką. […] Visada pradedu nuo fikcijos, o baigiu „Cinéma vérité“, dokumentika. Štai kodėl man patinka dirbti su puikiais, žinomais, svarbiais aktoriais. Atrasti, ką jie slepia, yra iššūkis. […] Šiam filmui pasirinkau Marie Schneider ir apvogiau ją, kaip visad darau su savo aktoriais – pakurstau jausmus ir pavagiu jų paslaptis.“ (Iš Walterio Fasano, Lucos Guadagnino dokumeninio filmo „Bertolucci apie Bertolucci“)
Iš italų į prancūzų kalbą dialogus vertė Agnès Varda ir Jeanas-Louis Trintignant‘as. (N-18)

Renginyje būtina laikytis visų saugumo reikalavimų savo ir kitų labui.

Bilietai:
Kasa atsidaro renginio dieną – 17:30

Kino klubo nariams – 2 eur.
Ne Kino klubo nariams – 4 eur.

Susitikime kine!

Kino Klubas „8 1/2”: Filmas „Paskutinis Tango Paryžiuje” (1972 m. Romantinis/Drama, 132 min.)