Renginiai

Kino Klubas 8 1/2: Filmas „Papiša” (2019 m., 105 min. Drama)

10 lapkričio 2021 10:00

Režisierė: Mounia Meddour
Vaidina: Lyna Khoudri, Shirine Boutella, Amira Hilda Douaouda

Alžyras, 90-ieji. Aštuoniolikmetė studentė Nedžma svajoja apie drabužių dizainerės karjerą, ir net akylai saugomi bendrabučio mūrai negali jos sustabdyti. Geriausių draugių padedama, naktinių klubų tualetuose ji slapta pardavinėja savo siūtas išskirtines sukneles papišoms, drąsioms, laisvoms ir patrauklioms merginoms. Tuo tarpu politinė ir socialinė situacija šalyje darosi vis labiau įtempta. Nepaisydama griežtėjančių draudimų ir saviraiškos laisvės ribojimų, Nedžma priešinasi suvaržymams ir organizuoja lemtingą mados šou.

Cezariu už geriausią debiutą apdovanotas filmas – tai odė maištingai jaunystei, optimizmui, ir nenumalšinamam laisvės troškuliui. Jaunų aktorių talentas ir energija nepalieka abejingų.

Po studijų Alžyro ir Paryžiaus universitetuose Mounia Meddour (1978) mokėsi kino režisūros La Fémis kino ir televizijos mokykloje. Ji sukūrė keletą dokumentinių ir trumpametražių filmų, įskaitant „Edvidž“ (2011), kuris buvo įvertintas daugelyje tarptautinių kino festivalių. Meddour pirmojo vaidybinio filmo „Papiša“ (2019) premjera įvyko Kanų kino festivalio „Ypatingojo žvilgsnio“ programoje. Filmas ne tik sulaukė išskirtinio žiūrovų ir kritikų dėmesio Prancūzijoje, bet buvo puikiai įvertintas daugelyje tarptautinių festivalių.

Kalba: prancūzų, arabų
Subtitrai: lietuvių kalba

Bilieto kaina:
2 eur klubo nariams
4 eur ne klubo nariams

Renginio metu reikalingas galimybių pasas arba kitas teisę dalyvauti renginyje suteikiantis dokumentas.

Už filmą dėkojame Prancūzų Institutui Lietuvoje

Didelis Ačiū Lietuvos kino centrui bei Klaipėdos miesto savivaldybei už projekto finansavimą.

Kino Klubas 8 1/2: Filmas „Papiša” (2019 m., 105 min. Drama)