Renginiai

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Mano mielas kaimelis”

27 lapkričio 2019 18:00

Čekų kinas rudens palydėjimui kino klube 8 ½!

Kino klubas „8 ½” rudenį kviečia palydėti lapkričio 27 d. 18 val. Klaipėdos kultūros fabrikas kino salėje su nuotaikinga čekų komedija – Jiří Menzel „Mano mielas kaimelis“ (1985, Čekija, 98‘). Tai ramaus ritmo pasakojimas apie mažo socialistinių laikų kaimelio kasdienybę ir jos pagrindinių personažų gyvenimą ir darbą, lydimą įvairių nesusipratimų ir nuotykių.

Otikas – protiškai neįgalus ir vienišas. Pavekas – šeimos maitintojas. Abu jie dirba kolūkyje, vairuoja seną sunkvežimį. Otikui pavedamos labai paprastos užduotys, kurių jis, deja, nesugeba atlikti. Pavekas pyksta ir širsta. Tačiau Otikui pasirinkus naują nepriklausomo gyvenimo kelią, Pavekas suvokia, koks jam Otikas svarbus.

Šiame filme pateiktos visos ryškios kertinės naujojo čekų kino bangos, kino kalbos ypatybės – punktyrinis siužetas, veriamas į grakščią viena su kita susijusių scenų grandinėlę, subtilus, elegantiškas ir kartu labai žemiškas, žmogiškas, kitaip tariant „čekiškas“ humoras, raiškios, įsimenančios frazės, šviesūs personažai, jaukus ir kartu švelniai komiškas provincijos pasaulis.

Kino kritikas Roger Ebert apie šį filmą: „Kasdienis gyvenimas čia naudojamas kaip instrumentas subtiliai kovai su biurokratija ir kaip linksmas būdas perteikti elementariausią žmogaus prigimtį“.

„Mano mielas kaimelis“ nominuotas „Oskarui“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. 1987 metais Paryžiaus Filmų Festivalyje vengrų aktorius János Bán laimėjo geriausio aktoriaus apdovanojimą. 1989 metais Monrealio Pasaulio Filmų festivalyje laimėjo specialų žiuri ir ekumeninės žiuri prizus.

Su džiaugsmu pranešame, kad filmą atvyksta pristatyti renginių vedėjas, organizatorius, asociacijos Mano miestas Klaipėda prezidentas Remigijus Žiogas!

Mano mielas kaimelis / VESNIČKO MÀ STŘEDISKOVÁ (1985, Čekija, 98‘)

Režisierius – Jiří Menzel
Vaidina – János Bán, Marián Labuda, Rudolf Hrušínský, Petr Čepek, Libuše Šafránková, Jan Hartl, Miloslav Štibich, Oldřich Vlach, Stanislav Aubrecht, Zdeněk Svěrák, Josef Somr
Žanras – komedija
Kalba – originalo k., subt. lietuvių k.
Kaina – 4 eur / 2 eur
(bilietus galima įsigyti nuo 17 val. seanso dieną; atsiskaitymas kortele nėra galimas)

Už filmą dėkojame partneriams Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje
Rėmėjas – Klaipėdos miesto savivaldybė

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Mano mielas kaimelis”