Renginiai

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Lili Marlen”

30 spalio 2019 18:00

Kino klubo „8 ½” komanda spalio 30 d. 18 val. kviečia išlydėti spalio mėnesį su paskutiniuoju R. W. Fassbinderio filmu „Lili Marlen” (vok. Lili Marleen).

„Lili Marlen“ prasideda 1938-aisiais, kai kabareto dainininkė Vili įsimyli Šveicarijos žydą Robertą, kuris kartu su tėvu padeda žydams pabėgti iš Vokietijos. Vili netikėtai išgarsėja, įrašiusi į plokštelę seną sentimentalią dainą, kurią transliuoja vokiečių kareivių radijo stotis. Tačiau netrukus ir ji bus įtraukta į politiką…

Filmo scenarijus buvo parengtas naudojant Lale Andersen autobiografinį romaną „Dangus turi daug spalvų“ (vok. Der Himmel hat viele Farben).

Prisiminimuose apie režisierių Fassbinder dažna „kovotojo su tamsa“ metafora, nors jis nuolat, nuo pat paauglystės, išgyveno neviltį ir depresiją. Jo filmuose pilna veidrodžių: nuolat fiksuojami atspindžiai, regis, turėjo padėti jam atrasti, pamatyti save. Todėl neatsitiktinai paskutinio kūrybos laikotarpio filmai skamba lyg meilės prisipažinimas kitam veidrodžių ir atspindžių gerbėjui kine Douglas Sirk. Fassbinderis neslėpė, kad šis Holivudo melodramų kūrėjas pakeitė jo mąstymą apie kiną. 1981 m. pasirodęs filmas „Lili Marlen“ – dar viena pagarbos duoklė D. Sirk.

Už Rainer Werner Fassbinder filmus dėkojame Goethe-Institut Litauen

Lili Marlen / LILI MARLEEN (1981, Vokietija, 120 min)

Režisierius – Rainer Werner Fassbinder
Scenarijaus autoriai – Lale Andersen, Manfred Purzer
Kompozitorius – Peer Raben
Žanras – romantinė drama
Subtitrai – lietuvių k.
Kaina – 4 eur / 2 eur
(bilietus galima įsigyti nuo 17 val. seanso dieną; atsiskaitymas kortele nėra galimas)

Iki susitikimo kine spalio 30 dieną 18 val. Klaipėdos kultūros fabrikas kino salėje!

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Lili Marlen”