Renginiai

Kino Klubas 8 1/2 | filmas „Izabelė ir jos vyrai”

28 spalio 2020 18:00

Spalį kino klube 8 1/2 vieši prancūzų kinas. O tai reiškia – meilė! .Toks yra ir filmas „Izabelė ir jos vyrai“. Filmą režisavo Claire Denis, kuri jau užsidirbo sau vardą prancūzų kine kaip šiuolaikinis moterų kino balsas. Tą patį matome ir šioje juostoje: pasaulis mums rodomas iš moteriškosios pusės. Jausminga, subtili, ironijos nestokojanti romantinė komedija sukurta pagal garsaus semiotiko ir rašytojo Roland’o Barthes’o „Meilės diskurso fragmentus“. Kaip ir knygoje, Claire Denis ekranizacijoje kiekviena žiūrovė, kuri jau perkopė per 40, atpažins dalelę savęs. Ir tai padės padaryti pagrindinio vaidmens atlikėja, viena ryškiausių Europos ir prancūzų aktorių – Juliette Binoche.
Siužetas pasakoja apie vidutinio amžiaus moterį, neseniai išsiskyrusią ir nusiteikusią pagaliau savo gyvenime sutikti tą vienintelę bei amžiną meilę. Bet turbūt kiekvienas, bandęs susitikinėti virš 40-ies, jums pasakys, kad tai velnioniškai sunku. Pagrindinei veikėjai Izabelei (Juliette Binoche) tai taip pat nelengva, ir ji šokinėja nuo vieno vyro prie kito, mat vienas vedęs, ir dėl jos žmonos nepaliks, kitas jos nesupranta, trečias tiesiog per mažai jai skiria dėmesio, ir taip toliau… Toks nepastovumas, deja, prastai atsiliepia Izabelės psichikai, ir tai taip pat persiduoda ir meilės paieškose – ji tampa vis atgrasesnė vyrams.
„Juliette Binoche yra meilė. Claire Denis – skvarbi mintis, o operatorė Agnès Godard – prisilietimas. Tik jų trijulė gali apsaugoti filmą apie besąlygišką tikros meilės siekį nuo primityvių emocijų ir pigių apibendrinimų. Tik jos gali sukurti tokį kūno virpuliais ir idėjų uraganais žiūrovą įtraukiantį kiną,“ –sako kino kritikė A.Račaitytė.
Spalio 28 d., -18 val., Kultūros fabrikas/kino salė (Bangų 5A,Klaipėda)
Izabelė ir jos vyrai/ Un beau soleil intérieur (Prancūzija, 2017, 1.34 min.)
Režisierius – Claire Denis
Vaidina- Juliette Binoche, Xavier Beauvois, Philippe Katerine, Gérard Depardieu,
Prancūzų k./LT subtitrai
N-13
Bilietai: 2eur/4 eur
Rėmėjas – Klaipėdos m. savivaldybė
Prašome laikytis visų LR vyriausybės numatytų nuo COVID-19 viruso saugumo priemonių.

Kino Klubas 8 1/2 | filmas „Izabelė ir jos vyrai”