Renginiai

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Baimė valgyti sielą“

09 spalio 2019 18:00

Kino klubas 8.1/2 ir partneriai Getės Institutas Lietuvoje  tęsia žinomo vokiečių režisieriaus Rainerio Wernerio Fassbinderio filmų retrospektyvą.

Kino juostą „Baimė valgyti sielą“ (1974) , kurią žiūrėsime spalio 09 d.,   režsierius sukūrė per keletą savaičių tarp jo suplanuotų kitų dviejų filmų ir tęsia Fassbinderio  „šalto“  kino filosofiją, paradoksaliu būdu kuriančią  filmus, kurie verčia ne tik mąstyti, bet ir jausti. 

Nuo lietaus bare užsieniečiams  pasislėpusi jau ne pirmos jaunystės  Emmy Kurovski (vaid. Brigitte Mira), dirbanti valytoja,  susitinka su Ali (vaid. El Hedi Ben Salem), jaunu darbuotoju iš Maroko. Ali šoka su Emmy, jie kalbasi vienas su kitu, jis palydi ją į namus ir lieka nakčiai. Po šios nakties  jie tampa vyru ir žmona. Žmonės negali suprasti šios santuokos tarp jauno  emigranto ir pagyvenusios moters. Trys suaugę „Emmy“ vaikai gėdijasi savo motinos, kaimynai vengia jos, parduotuvės savininkas atsisako ją  aptarnauti. Emmy bendradarbiai taip pat ją niekina. Negalėdami atlaikyti šio spaudimo, Emmy ir Ali  kelioms savaitėms palieka namus ir išvyksta atostogų. Grįžę namo, jie stebisi netikėtu vaikų, kaimynų ir kolegų draugiškumu. Tačiau šį pokytį pirmiausia lemia verslo interesai. Kai išorinis spaudimas Emmy ir Ali mažėja, porai iškyla  vidinių  santykių problemų. Tačiau tolimesni įvykiai pasisuka kiek netikėta linkme…

Filmas Kanų festivalyje pelnė prestižinę ir kino pasaulyje aukštai vertinamą Tarptautinės kino žurnalistų ir kritikų asociacijos FIPRESCI premiją  ir eilę kitų apdovanojimų. R.W. Fassbinderis ne tik šio filmo režisierius, scenarijaus ir muzikos autorius, tačiau ir pats vaidina vieną iš vaidmenų. Filme taip pat vaidina –baro šeimininkę Barbarą- austrų aktorė Barbara Valentin, kuri 80 –aisiais buvo legendinio  Queen grupės daininko Freddie Mercury  gyvenimo draugė.

Kino klubo veiklą dalinai finansuoja Klaipėdos savivaldybė

Spalio 09 d. -18 val., Kultūros Fabrikas/kino salė

„Baimė valgyti sielą“ (1974, Vokietija, 1 val.30 min.)

Režisierius – Rainer  Werner Fassbinder
Žanras –drama
Subtitrai – lietuvių k.

Bilietai klubo nariams-2 eu (kitiems – 4 eu)
Iki susitikimo kino klube !

Kino Klubas „8 1/2”: filmas „Baimė valgyti sielą“