Renginiai

Kino Klubas „8 1/2”: Dilindžeris yra miręs (Italija, 1969, 95 min.)

02 kovo 2022 18:00

„Dilindžeris yra miręs“ (ital. Dillinger è morto)- drama, kurią režisavo italų kino klasikas Marco Ferreri , o filmas šiandien įvardijamas kaip šio kino kūrėjo šedevras. Jame vaidina tokios Europos kino žvaigždės kaip Michelis Piccoli, Annie Girardot.
Istorija yra tamsiai satyrinis fantazijos ir tikrovės mišinys, kuris atliepia šių dienų absurdo realijoms. Filmas seka nuobodžiaujantį, susvetimėjusį vyrą per vieną naktį jo namuose. Pavadinimas kilęs iš filmo laikraščio antraštės, skelbiančios tikrojo amerikiečių gangsterio Johno Dillingerio mirtį.
Glaukas netyčia randa seną revolverį, suvyniotą į laikraštį kartu su auksine grandine – legendinio amerikiečių banko plėšiko Dillingerio fotografijas. Siužete įsiterpia dokumentiniai kadrai su Dillindžeriu, o Glaukass, netardamas nė žodžio, gamina vakarienę ir 20 minučių valo revolverį. Televizoriaus ekrane tūkstančiai kaminų juodina dangų… Skamba linksma muzika ir visa tai padidina savotiško absurdiško grotesko, beviltiškumo, pražūties ir nerimo jausmą. 59-ąją filmo minutę revolveris išvalytas, ir Glaukas nuėjo miegoti nešinas juo ne su žmona, o su tarnaite. Jis randa šovinių ir užtaiso raudonai dažytą revolverį … Ir revolveris tikrai iššauna. Filmo pabaiga kiek netikėta ir ne mažiau absurdiška.
N-13
LT SUBTITRAI
Režisierius- Marco Ferreri
Scenarijus -Sergio Bazzini, Marco Ferreri
Vaidina- Michelle Piccoli, Anita Pallenberg, Annie Girardot

Kaina klubo nariams – 2 eur.
Ne klubo nariams – 4 eur
Renginio metu būtina turėti respiratorių
bei vis dar laikytis būtinųjų saugumo reklalavimų prieš Covid – 19.

Kino Klubas „8 1/2”: Dilindžeris yra miręs (Italija, 1969, 95 min.)