Renginiai

Kino klubas 8 1/2: „Ką žmonės pasakys”

30 rugsėjo 2020 18:00

Jauno žmogaus kovai už laisvę ir saviraišką šiuolaikinio pasaulio kultūrų sankirtoje skirtas kino klubo „8 1/2” filmas „Ką žmonės pasakys“ (2017), kurį žiūrovai pamatys rugsėjo 30 d. Filmo problematika gerai pažįstama jo režisierei Iramas Haqs (g. 1976 m.) – išaugusioje patriarchalinėje pakistaniečių šeimoje , kuri emigravo į Norvegiją. Iram Hag labiausiai žinoma dėl vaidybinių filmų „Aš esu tavo“ ir „Ką žmonės pasakys“, kurie gavo ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Haq daugelį metų dirbo aktore, vaidino teatre, kine ir televizijoje. Jos režisūrinis debiutas buvo trumpo metro filmas „Mažoji panelė Eyeflap“ , kurio premjera įvyko Sundance kino festivalyje 2010 m.
Šešiolikmetė Niša gyvena dvigubą gyvenimą. Namuose su šeima ji yra tobula pakistaniečių dukra, tačiau leisdama laiką su draugais ji – paprasta norvegų paauglė. Kai jos tėvas pagauna ją glamonėjantis su savo norvegu vaikinu, du Nišos pasauliai negailestingai susiduria. Norėdamas ją pamokyti taip, kad nekiltų pagunda pakartoti tokio elgesio, Nišos tėvas nusprendžia per prievartą išvežti merginą pagyventi su konservatyviais giminaičiais Pakistane. Iš pradžių Niša jaučiasi vieniša ir išsigandusi šalyje, kurioje dar niekada nebuvo, bet palengva iš naujo atranda savo tėvų kultūrą.
„Nors tai ir išgalvota istorija, ją pasakoja panašioje socialinėje terpėje užaugusi režisierė. Ji – ne apie pauglišką maištą, bet apie įkvepiančią kovą už savo teises ir tokia įtaigi, kad nejučia imi mąstyti, kiek tokių istorijų esama šiais laikais sparčiai besimaišančiame pasaulyje.“ (A. Račaitytė)

Rugsėjo 30 d. 18 val., Kultūros fabrikas/kino salė (Bangų 5A, Klaipėda)

Ką žmonės pasakys/What Will People Say (2017,100 min.)
Režisierius Iram Haq
Vaidina: Maria Mojdeh Nawabi Estanegzai, Adil Hussain, Rohit Saraf
Subtitrai: LT kalba
N-13
Bilietai: klubo nariams – 2 eur; dar ne klubo nariams – 4 eur.
Rėmėjas: Klaipėdos m. savivaldybė

Kino klubas 8 1/2: „Ką žmonės pasakys”