Renginiai

Interaktyvus šokio spektaklis „Valgykla” (7-10 m. vaikams)

26 spalio 2019 11:00

Interaktyvaus šokio spektaklio „Valgykla” kūrėjai – švedų choreografas Björn Säfsten ir video menininkė Lisa Tan – į bendrą projektą apjungė šešis „Regionteater Väst” ir „GöteborgsOperans Danskompani” šokėjus ir 7-10 metų vaikus, kuriems ir skirtas šis spektaklis. Kaip žinia, paaugliai retai lankosi scenos menų projektuose, o ir specialiai šiai amžiaus grupei profesionalių atlikėjų kuriamų spektaklių vis dar nėra gausu. Todėl kūrėjai nusprendė į vieną sujungti keletą paaugliams patrauklių dalykų – interaktyvumą, video, spalvas, žaidimo elementus ir valgymą.
Valgymas yra galingas socializacijos procesas. Mokyklų valgyklose yra daug suprantamų ir tik numanomų kodų. Bet kas atsitinka, kai įprasti modeliai yra sulaužomi, o normos kvestionuojamos? Interaktyvaus šokio spektaklyje „Valgykla” publika ir šokėjai sutaria dėl naujų taisyklių. Spektaklio meniu – šokėjai, apsirengę ryškiais superherojų kostiumais, su įvairius vaisius ar daržoves vaizduojančiomis veido kaukėmis. Žaismingos spalvos ir vitaminų simfonija vaizduotei leidžia naujai interpretuoti vaikams taip įprastus žaidimus.
Šioje valgykloje nėra sėdimų vietų. Dalyvių skaičius ribotas (tik 60 žiūrovų). Spektaklio metu žiūrovai juda erdvėje kartu su šokėjais. Padedant vienas kitam ir vaizdo projekcijoms, tiriama kasdieninė socialinė choreografija, vykstanti valgyklose. Įprasti valgyklos daiktai, tokie kaip padėklai, padėklų vagonai, vaisiai ir maistas, spektaklyje panaudojami neįprastu būdu, daiktams suteikiamos naujos prasmės, o mūsų tarpusavio ryšiai nušviečiami naujoje šviesoje. Taip spektaklis eksperimentuoja su kolektyvine patirtimi, kur baldai, maistas ir valgymas tampa veikla ir būdu ugdyti socialinį elgesį.
Spektaklio anonsas:

Trailer: Matsalen/The Canteen from Regionteater Väst on Vimeo.

Idėja ir koncepcija: Björn Säfsten & Lisa Tan
Choreografija: Björn Säfsten
Scenografija ir video: Lisa Tan
Video asistentas: Tomas Elfstadius
Kostiumai: Björn Säfsten, Sara Nilsson
Šviesų dizainas: Christian Abrahamsson
Repetitorius: Jessica Andrenacci

Šokėjai: Kyrie Oda / Rasmus Skaremark Solberg / Camille Marchadour / Helena Lundquist / Minna Mannelqvist / Maryam Nikandish

Gastrolių technikai: Ida Gustafsson, Jonatan Bergman ir Johanna Ramsin
PR: Daniel Andersson
Foto: Håkan Larsson
Garso inžinierius: Jonatan Bergman
Siuvėjas: Sara Nilsson ir Johanna Ramsin
Rekvizitorius: Lena Sandgren
Scenos technikai: Martin Larsson och Amanda Clausen
Techninis koordinatorius: Lena Sandgren
Prodiuserė: Elin Svensson
Meno vadovė: Monika Milocco
CEO: Susanna Dahlberg

Daugiau apie darbuotojus: www.regionteatervast.se/personal

Interaktyvus šokio spektaklis „Valgykla” (7-10 m. vaikams)