Renginiai

Gimtinė | ArleKinas sezono atidarymas

12 rugsėjo 2019 18:00

Grįžtame po vasaros atostogų nusiteikę parodyti jums daug kokybiškų, įdomių, sukrečiančių ir nuotaikingai nuteikiančių kino filmų. Ačiū, kad esate su mumis 🙂
Šį sezoną atidarome su išeivijos lietuvio režisieriaus Tomo Vengrio vaidybiniu kino filmu „Gimtinė“. Tai filmas apie neesamo rojaus paieškas skirtingose šalyse užaugusių žmonių akimis. Nostalgijos ir ironijos kupinas žvilgsnis į Nepriklausomybės laikų pradžią.

— Apie filmą —
Režisierius: Tomas Vengris
Žanras: Drama
Cenzas: N-13
Trukmė:100 min. 

Iš Amerikos į gimtinę Viktorija (aktorė Severija Janušauskaitė) grįžta iškart po to, kai Lietuva atgauna nepriklausomybę. Savo šalį, kurioje praleido vaikystę, kurioje džiaugėsi ir mylėjo, ji nori parodyti už Atlanto gimusiam paaugliui sūnui Kovui. Į Lietuvą Viktoriją veda ir dar vienas tikslas – dabar geriausias laikas atsiimti tėvo žemę.

Kokią mamos gimtinę pamatys Amerikoje užaugęs Kovas? Kokių lūkesčių kupini amerikietę pasitiks laisvą gyvenimą dar tik pradedantys, gimtinėje likę jos giminės? Ir koks prisiminimų, koks jausmų vandenynas užlies pačios Viktorijos širdį?

Praeitis pas mus sugrįžta įvairiausiais pavidalais. Kartais ji kvepia „Donald“ kramtomąja guma, kartais mūvi nutrintais „Levi‘s“ džinsais ir skamba plokštelėje, kurią anuomet atsiuntė geroji tetulė iš Amerikos, Australijos ar Kanados. Žiguliukų laikai, dienos, kai nebuvo bananų, šiandien virsta Rojumi, – vaikystės ir paauglystės džiaugsmai, pirmosios meilės ir seksas, apie kurį tuomet niekas nekalbėjo, juk svarbiau už nepriteklius.

—-
Bilietai: http://bit.ly/2lA5VQO

Gimtinė | ArleKinas sezono atidarymas