Renginiai

FIlmas „Partenonas” ( N-16, 2019 m, 119 min)

19 gegužės 2021 18:00

Režisierius: Mantas Kvedaravičius
Sukurta: Lietuva, Prancūzija, Ukraina
Prodiuseris: Uljana Kim

Venecijos kino festivalio konkursinėje programoje – „Kino kritikų savaitė“ šis filmas sulaukė ypatingo dėmesio. Prestižiniame kino talentų atradimams skirtame renginyje, ilgametražis filmas pasirinktas tarp septynių geriausių filmų visame pasaulyje.

Pigiame viešnamio kambarėlyje Atėnų tvirtovės papėdėje žmogus prisimena nepaprastus savo gyvenimo įvykius. Į paviršių iškyla prisiminimai apie nepatirtą meilę, skausmą, ilgesį, turtus ir tikėjimą, kad ateityje jo laukia gyvenimas, kokio jis visada laukė. Jo nerami siela blaškosi po visą pasaulį, vieną sekundę jis Odesoje, kitą – Stambule, Atėnuose ar tolimoje Šiaurės Ugandoje.

Žmogus atmena kaip savo kelyje sutiko kurdų gangsterį Garipą, kavinės savininką – Mehdi, dvi vienodo likimo seseris – prostitutes Aną ir Sofiją. Šie, visuomenės užribyje atsidūrę žmonės – ypatingi istorijų pasakotojai, kurių gyvenimai susipinantys ir vėl išsiskiriantys vienoje siužetinėje linijoje.

Cigarečių dūmuose paskendusiame viešnamyje prostitutė Ana išdrįs prabilti apie tikros meilės ir švelnumo troškimą, nors jos likimas seniai nulemtas negailestingų aplinkybių. Gangsteris Garipas – dar vaikystėje išgyvenęs smurtą, tampa negailestingu žudiku, šaltakraujiškai nužudęs Mehdi. Nors gangsterio sieloje dar rusena meilė Sofijai – ji seniai praradusi tikėjimą Dievu, bet ramybę randanti ikonų tapyboje.

Prisimindamas pakeleivių papasakotas istorijas žmogus atranda turtus, tampa klajojančiu pranašu ir pagaliau grįžta namo pas žmoną, bet atmintis jį išduoda… jis tvirtai žino, kad viename šių gyvenimų bus nužudytas.

Kino klubo nariams – 2 eur.
Ne klubo nariams – 4 eur.

Informacija dėl bilietų: +370 629 10592

FIlmas „Partenonas” ( N-16, 2019 m, 119 min)